بخشی از بدهی عراق به ایران پرداخت شد

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از بدهی عراق به ایران پرداخت شد.

صدای بورس- یحیی آل اسحاق افزود: مطالبات ایران از عراق، بدهی است که این کشور در مقابل دریافت انرژی باید بپردازد که از سوی وزارت نیرو و بانک مرکزی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از پول‌های ایران آزادسازی شده است، افزود: بانک مرکزی باید تصمیم بگیرد که این مبلغ به‌صورت نقدی وارد کشور شود یا بابت خرید کالاهای وارداتی به کشورهای ثالث به‌صورت حواله پرداخت شود.

آل اسحاق با بیان اینکه فروش انرژی به عراق در جریان است، درنتیجه جریان بدهی و پرداخت ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: بخش خصوصی طلبی از تجار این کشور ندارد، زیرا معاملات بخش خصوصی به‌صورت مداوم انجام می‌شود و تاکنون مشکلی در زمینه پرداخت‌ها وجود نداشته است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه بدهی‌های عراق به ایران دولتی است، تصریح کرد: بخشی از بدهی‌ها نیز مربوط به خدمات فنی و مهندسی است که تا ارایه صورت وضعیت و تایید آن به طول می‌انجامد.

به گزارش ایرنا، وی تاکید کرد: معاملات تجار دو کشور بدون مشکل در جریان است و بدهی‌ها نیز هرچند وقت یک‌بار بدون خلل پرداخت می‌شود.

کد خبر 453729

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • ارز تقلبی به بازار آمد

    ارز تقلبی به بازار آمد

    معامله‌گران نسبت به نرخ توافقی اعلام شده در روز شنبه اظهار تعجب کردند، برخی هم می‌گفتند این نرخ توافقی جدید، هدف کوتاه مدت بازارساز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =