منتخبان ذخیره قرعه‌کشی خودرو بخوانند

نخستین دوره قرعه‌کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، از همان ابتدا با حواشی زیادی همراه بود. یکی از چالش‌های این دوره، موضوع منتخبان ذخیره قرعه‌کشی خودرو بود. حالا تکلیف این افراد مشخص شده است. آنها تا کی برای ثبت‌نام نهایی فرصت دارند؟

به گزارش صدای بورس، وزارت صمت، با هدف افزایش «شفافیت»، اختیار برگزاری طرح‌های قرعه‌کشی خودرو را از خودروسان گرفت و آن را سامانه یکپارچه تخصیص خودرو سپرد. اما نخستین دور برگزاری قرعه‌کشی در این سامانه، از همان ابتدا با حواشی زیادی همراه بود.

همزمان با آغاز طرح‌ها فروش در روز ۲۷ اردیبهشت، تعداد زیادی از کاربران از ناتوانی در تکمیل فرایند ثبت‌نام گلایه داشتند. هر چند وزارت صمت این موضوع را تکذیب کرد اما گلایه‌ها در روزهای نخست ادامه داشت.

از سوی دیگر، بر اساس اعلام اولیه، قرار بود موعد ثبت‌نام در طرح‌های قرعه‌کشی خودرو روز سوم خرداد به پایان برسد اما در عمل فرایند آن، دوم این ماه به پایان رسید.

در ادامه، چالش‌ها به اعلام اسامی برندگان رسید. قرعه‌کشی روز نهم انجام شد و قرار بود اسامی برندگان، ساعت ۹ صبح روز بعد، در همان سامانه اعلام شود اما افراد حدود ۳۰ ساعت بعد از نتایج مطلع شدند.

ساعت از ۱۴ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد گذشته بود که اسامی برندگان خودرو در سامانه یکپارچه درج شد.


بیشتر بخوانید: حذف قرعه کشی ۵۰ مدل خودرو تا پایان شهریور


دو ابهام در فرایند تکمیل ثبت‌نام قرعه‌کشی خودرو

اما حواشی همین جا به پایان نرسید و در ادامه، دو ابهام دیگر در مورد فرایند قرعه‌کشی خودرو به وجود آمد. نخست آنکه اسامی تعدادی از برندگان در روزهای بعد بدون هیچ توضیحی به «رزرو» تغییر یافت. دوم اینکه مهلت وارز واجه برای تکمیل فرایند ثبت‌نام مبهم بود.

ابهام در پایان مهلت واریز وجه

در اطلاعیه اولیه، به افراد سه روز برای پرداخت وجه فرصت داده شد. با توجه به اینکه از روز جمعه، سیزدهم تا یکشنبه پانزدهم خرداد، در کشور تعطیلات رسمی بود، برندگان احساس کردند که زمان زیادی برای تکمیل فرایند تکمیل خرید خودرو ندارند. اما با دقت در اطلاعیه‌های صادر شده مشخص می‌شد که افراد سه روز کاری را برای پرداخت وجه زمان دارند. به عبارت دیگر روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه که تعطیل رسمی بودند، در این مهلت محاسبه نمی‌شدند.

بر این اساس، مهلت باید روز هفدهم خرداد به پایان می‌رسید اما در ادامه به این مهلت افزوده و تا چهارشنبه هجدهم تمدید شد وزارت صمت بار دیگر این مهلت را تمدید اما در مورد آن به خودروسازان اطلاع‌رسانی نکرد. در نتیجه در سامانه قرعه‌کشی خودرو مهلت پایانی واریز وجه بیست و پنجم و در سایت برخی خودروسازان، هجدهم خرداد درج شده بود. در نهایت اما همان تاریخ دوم صحیح بود.

به گزارش تجارت نیوز ،ماجرای مهم‌تر اما تغییر نتایج قرعه‌کشی از برنده به رزرو برای برخی کاربران بود. در این ماجرا وزارت صمت و خودروسازان همدیگر را مقصر دانستند.

کد خبر 453677

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • خبرهای جدید از قرعه کشی خودرو

  خبرهای جدید از قرعه کشی خودرو

  مجری طرح‌های فروش اینترنتی خودرو گفت: قرعه کشی برای برخی از خودروها دائمی است و تنها تعدادی خودرو از این فرآیند خارج می‌شوند.

 • تغییر اسامی برندگان خودرو با هکرها

  تغییر اسامی برندگان خودرو با هکرها

  دبیر انجمن خودروسازان گفت: یکی از معاونین وزیر صمت مدعی است، هکرها در ازای دریافت مبلغی، فهرست برندگان قرعه‌کشی خودرو را تغییر می‌دهند.

 • اختصاص خودرو به ۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر در طرح جوانی جمعیت

  اختصاص خودرو به ۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر در طرح جوانی جمعیت

  معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت گفت: به‌منظور افزایش رضایت‌مندی متقاضیان در این طرح، علاوه بر منتخبان اصلی به همه منتخبان رزرو طرح جوانی خودرو تخصیص می‌یابد.

 • توقف یک شبه عرضه خودرو در بورس

  توقف یک شبه عرضه خودرو در بورس

  اگرچه دولت بر «جلوگیری از صدور بخشنامه های یک شبه» تاکید داشت اما توقف یک شبه عرضه خودرو در بورس بر خلاف دغدغه رئیس جمهور است.

 • ورود تعزیرات برای کنترل اجاره مسکن

  ورود تعزیرات برای کنترل اجاره مسکن

  تعیین سقف افزایش اجاره‌بهای مسکن در بازار موثر واقع شده و اکثر واحدهای اجاره با ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته تمدید می‌شود، اما باز هم برخی این موضوع را نادیده می‌گیرند که باید همه مشاوران املاک در مقابل قیمت‌های سلیقه‌ای مالکان بایستند و قانون را ملاک قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =