هشدار وزش باد و گرمای هوا به کشاورزان و پرورش‌دهندگان ماهی

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به پیش‌بینی وزش باد و گرم شدن تدریجی هوا، کشاورزان و پرورش‌دهندگان ماهی توصیه‌های هواشناسی را جدی بگیرند.

به گزارش صدای بورس، پروین رفیعی گفت: با توجه به بارش های رگباری، کشاورزان در آبیاری و سم پاشی مزارع و باغات احتیاط کنند.

به گفته او، با گرم شدن تدریجی هوا و مرحله رشد نخیلات، به کشاورران مبارزه با کنه و اقدام به نظم آبیاری نخل ها توصیه می شود.

رفیعی می گوید: پرورش دهندگان ماهی در هنگان وقوع باد شدید نسبت به پاکسازی شکوفه های جلبکی استخرهای پرورش ماهی اقدام کنند.


بیشتر بخوانید:ایران وارد یک دوره خشکسالی ۳۰ ساله شده است


این کارشناس کشاورزی گفت: دامداران به منظور کاهش تنش گرمایی نسبت به استفاده از آب آشامیدنی خنک و مرطوب کردن محیط در واحدها اقدام‌ کنند.

براساس اعلام‌ مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، مجموع بارش های کشور از ابتدای سال زراعی تا روز گذشته ۱۶۳ میلی متر، در مدت مشابه سال قبل ۱۳۳.۴ میلی متر و در دوره بلندمدت ۲۴۴ میلی متر است که این امر افزایش ۲۰.۲ درصدی نسبت به سال قبل و کاهش ۲۸.۴ درصدی دوره نرمال را نشان می دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،بنابر نقشه های هواشناسی، طی روزهای جمعه تا یکشنبه در نواحی شرق بویژه منطقه زابل وزش باد و وقوع طوفان همراه با کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست، همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه افزایش دما و استقرار هوای گرم در اکثر مناطق بویژه غرب و جنوب غرب پیش بینی می شود.

کد خبر 453662

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =