تصمیم جدید برای بازپرداخت بدهی‌های سرخابی‌ها

سرپرست دفتر شرکت‌ها و اماده سازی بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: قرار است حداکثر ۲۵ درصد وجوه حاصل از پذیره‌نویسی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای بازپرداخت بدهی‌های دو باشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش صدای بورس، حسین امیررحیمی از ارسال تاییدیه حسابرسی باشگاه استقلال در روز گذشته خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روز گذشته تاییدیه سازمان حسابرسی به بورس ارسال شد، نماد باشگاه استقلال آماده بازگشایی است و درمورد زمان بازگشایی سازمان فرابورس تصمیم خواهد گرفت. ممکن است این اتفاق در هفته جاری رخ دهد.

وی درمورد باشگاه پرسپولیس نیز توضیح داد: تدوین صورت مالی پرسپولیس با یک مشکل رو به رو بود که حل شد و اکنون این صورت مالی در اختیار سازمان حسابرسی قرار دارد که اگر این سازمان تا ۱۰ روز دیگر تایید دهند نماد باشگاه قابل بازگشایی می شود.


بیشتربخوانید:سهام سرخابی‌ها کِی به دستشان می‌رسد؟


سرپرست دفتر شرکت‌ها و اماده سازی بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی درمورد مشکل مذکور توضیح داد: مشکل عدم قبول درامدهای اسپانسری باشگاه پرسپولیس یا همان عدم شناسایی کامل درامدهای باشگاه بوده است. اگر این درامدها ثبت نمیشد باشگاه زیان ده نشان میداد درحالی که باشگاه سال گذشته سودده بود. با توجه به پیگیری ها و بررسی های انجام شده این موضوع قابل حل است و پرسپولیس میتواند درامدها را به صورت کامل و صحیح در صورت های مالی شش ماهه منعکس کند.

۳۵ درصد وجوه پذیره نویسی صرف بازارگردانی و پرداخت بدهی

امیررحیمی در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروهی برای نظارت بر نحوه هزینه منابع حاصل از پذیره نویسی گفت: این کارگروه تشکیل شده است و اعضای آن رئیس نماینده ای ازخصوصی سازی، معاون وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل هر باشگاه هستند. درواقع یک کارگروه جدا برای پرسپولیس و یک کارگروه نیز برای استقلال تشکیل شده است. برای هرکدام از باشگاه ها نیز یک جلسه تشکیل شده است و در این جلسه ۱۰ درصد برای بازارگردانی نماد و حداکثر ۲۵ درصد برای بازپرداخت بدهی های دو باشگاه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر کلا ۳۵ درصد از منابع حاصل از پذیره نویسی طرف بازارگردانی و بازپرداخت بدیه ها می شود. درمورد باقی مانده منابع نیز باید کمیته سرمایه گذاری طرح های سرمایه گذاری را بررسی و تصمیم بگیرد که منابع کجا هزینه شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش، فرایند پذیره نویسی سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در ۲۸ اسفندماه سال گذشته به پایان رسید که باعث شد ۳۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عاید باشگاه پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد تومان نیز عاید باشگاه استقلال شود.

کد خبر 453303

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • تحقق یک رؤیا

  تحقق یک رؤیا

  با توجه به فراخوان صورت گرفته توسط سازمان خصوصی در باب دعوت از سرمایه‌گذاران برای ارائه در خواست خرید باید منتظر ماند و دید چه کسانی متقاضی خرید سهام سرخابی‌ها می‌شوند و مسئولان سازمان خصوصی‌سازی چه کسانی را از حیث اهلیت مالی و سایر بحث‌ها مورد تأیید قرار می‌دهند، در هر صورت انتظار می‌رود تا پایان سال با بازگشایی نماد سرخابی ها این گام نهایی شود.

 • نماد بانک دی به زودی باز می‌شود

  مدیرعامل بانک دی :

  نماد بانک دی به زودی باز می‌شود

  مدیرعامل بانک دی گفت: بانک دی این نوید را به سهامداران می‌دهد که مسیر درستی انتخاب شده و انشاالله نماد به زودی باز خواهد شد.

 • سهام سرخابی‌ها به زودی باز می‌شوند

  سهام سرخابی‌ها به زودی باز می‌شوند

  رئیس خصوصی‌سازی گفت: نماد استقلال هفته آینده در فرابورس دیده می‌شود تا مردم بتوانند خرید و فروش کنند، نماد پرسپولیس هم ۳ هفته آینده باز می‌شود.

 • سهام سرخابی‌ها کِی به دستشان می‌رسد؟

  سهام سرخابی‌ها کِی به دستشان می‌رسد؟

  در حالی که ۳۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان منابع حاصل از پذیره نویسی عاید باشگاه پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد تومان عاید باشگاه استقلال شده است و این پول در حساب باشگاه‌ها قرار دارد، همچنان سرخابی‌ها تا زمان تشکیل کمیته اجازه استفاده از این پول را ندارند.

 • پول واریزی سهام پرسپولیسی ها یک مشکل دارد

  پول واریزی سهام پرسپولیسی ها یک مشکل دارد

  باشگاه پرسپولیس برای استفاده از ۳۵۰ میلیارد تومانی که از طریق بورس به حساب این باشگاه واریز شده یک مشکل دارد.

 • خبرهای جدید در مورد زمان بازگشایی نماد سرخابی‌ها / سهامداران بانک دی بخوانند

  خبرهای جدید در مورد زمان بازگشایی نماد سرخابی‌ها / سهامداران بانک دی بخوانند

  مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به این که زمان بازگشایی نماد سرخابی‌ها فعلا مشخص نیست، گفت: مراحل افزایش سرمایه استقلال در اداره ثبت شرکت‌ها به پایان رسیده، اما افزایش سرمایه باشگاه پرسپولیس کماکان در جریان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =