کاهش ۳۰درصدی هزینه شناورهای مسافری با سوخت یارانه‌ای

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران مصوبه دولت مبنی بر یارانه‌ای‌شدن ۸۰درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری را که در مسیرهای بین‌المللی تردد می‌کنند یک اقدام شایسته تشویقی دانست و گفت: با این تصمیم بیش از یک‌سوم هزینه شناورها کاهش خواهد یافت.

به گزارش صدای بورس، یحیی ضیایی، درباره مصوبه جدید هیئت وزیران مبنی بر یارانه‌ای شدن ۸۰ درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری که در مسیرهای بین‌المللی تردد می‌کنند، اظهار داشت: حدود یک‌سوم هزینه حمل‌ونقل دریایی مربوط به سوخت است و در این رابطه باید چاره‌اندیشی می‌شد که در نهایت با مصوبه اخیر دولت، شاهد کاهش بیش از ۳۰ درصد هزینه‌ شناورها خواهیم بود.

وی ادامه داد: تصمیم جدید دولت مبنی بر یارانه‌ای شدن ۸۰ درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری که در مسیرهای بین‌المللی تردد می‌کنند به‌عنوان یک کاتالیزور عمل خواهد کرد و نباید از تصمیمات بلندمدت برای بهبود وضعیت شناورهای مسافری غافل بمانیم.

سرمایه‌گذاری در حوزه شناورها هزینه‌بر است

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه شناورها بسیار هزینه‌بر است، عنوان کرد: ضرورت دارد تسهیلات لازم در اختیار سرمایه‌گذاران علاقه‌مند در این حوزه قرار گیرد و حمایت‌های لازم انجام شود تا سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی در حوزه حمل‌ونقل دریایی و به‌ویژه‌ شناورهای مسافری، توجیه اقتصادی داشته باشد.


بیشتر بخوانید: ۸۰ درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری یارانه‌ای شد


ضیایی با اشاره به اینکه حمایت از حمل‌ونقل دریایی به‌ویژه در بخش شناورهای مسافری نیازمند اقدامات متعددی است، گفت: وجود ترمینال‌های مسافری فعال، ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب به مسافران، ایجاد ساختار مناسب از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش سفرهای دریایی و... از جمله مواردی است که برای تحقق پویایی در بخش سفرهای دریایی باید به آن توجه داشت.

ضرورت حمایت دائمی از سفرهای دریایی

وی افزود: حمایت‌ها از حمل‌ونقل دریایی به‌ویژه در بخش سفرهای دریایی باید دائمی باشد و اجازه ندهیم شناورها پای اسکله خاک بخورند و غیرفعال باشند.

به گزارش تسنیم، دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی خطوط کشتیرانی در برهه زمانی فعلی، خاطرنشان کرد: خطوط کشتیرانی از نظر اقتصادی به‌سختی در حال پیشبرد فعالیت‌های خود هستند و باید مورد حمایت واقع شوند.

کد خبر 453294

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • در فروردین مردم چقدر سپرده گذاری کردند؟

    در فروردین مردم چقدر سپرده گذاری کردند؟

    میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان فروردین ماه سال جاری نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته معادل ۴۲.۴ و ۴۸.۴ درصد افزایش یافته است.

  • یارانه نقدی داریم ، کالابرگ نداریم

    یارانه نقدی داریم ، کالابرگ نداریم

    عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های بانک مرکزی برای ارائه خدمات کارت الکترونیکی به عنوان کالا برگ فراهم نیست فعلا پرداخت یارانه نقدی ادامه پیدا می‌کند، احتمالا بعد از شهریور ماه تکلیف این موضوع روشن می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =