برای جدا کردن یارانه خود چگونه اقدام کنیم؟

برخی بانوان به دلایل مختلف تمایل دارند که یارانه خود را از همسرشان جدا کنند؛ آیا این موضوع ممکن است؟

به گزارش صدای بورس، ماه گذشته بود که قرار شد یارانه ٣٠٠ و ۴٠٠هزار تومانی برای افراد واریز شود؛ یعنی دهک‌های یک تا سه نفری ۴٠٠هزار تومان و دهک‌های چهارم تا نهم نیز نفری ٣٠٠هزار تومان یارانه دریافت می‌کردند.

در این بین افرادی بودند که با وجود آنکه در دهک‌های یک تا ٩ قرار داشتند، مشمول یارانه نشده بودند. این افراد همان دسته‌ای بودند که پیش از آن نیز یارانه نگرفتند؛ بنابراین فرصت اعتراض برایشان فراهم شد تا بتوانند مانند بقیه یارانه ٣٠٠ و ۴٠٠هزار تومانی دریافت کنند؛ برای برخی از این دسته نیز یارانه واریز شد. البته فعلا غیرقابل برداشت است تا تکلیف روشن شود.


بیشتربخوانید:سه پیشنهاد به دولت برای نجات از پرداخت یارانه‌ها


اما در این بین یک سوال مطرح است؛ اگر خانمی بدسرپرست باشد و بخواهد یارانه خود را از همسرش جدا کند، راه چاره چیست؟

سیدا طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها به این پرسش پاسخ می‌دهد؛ افرادی که بدسرپرست هستند باید به دادگاه مراجعه و در آنجا حکم عدم سازش یا بدسرپرستی بگیرند؛ سپس با آن حکم به فرمانداری مراجعه کنند و فرمانداری طبق حکم دادگاه به پلیس به علاوه ١٠ نامه می‌دهد؛ و پلیس به علاوه ١٠ این را اعلام می‌کند که یارانه این خانم از همسرش جدا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ،وی همچنین در مورد خانم‌هایی که از همسر خود طلاق گرفته‌اند گفت: اگر فردی طلاق گرفته و شوهر سابق او جز حذفی ها نبوده، خانم می‌تواند به پلیس به علاوه١٠ مراجعه و درخواست دهد که یارانه خود را از همسرش جدا کند.

کد خبر 452851

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • یارانه‌ها طبق بودجه ۱۴۰۱ واریز می‌شود

  یارانه‌ها طبق بودجه ۱۴۰۱ واریز می‌شود

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امروز بازتوزیع یارانه به مراتب بیشتر از سال‌های گذشته است که برای ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت می‌شد.

 • آیا هنوز برای نجات اقتصاد ایران فرصت داریم؟

  آیا هنوز برای نجات اقتصاد ایران فرصت داریم؟

  رشد اقتصادی کشور در ۱۰ سال گذشته به‌ طور متوسط برابر ۶/۰ درصد و برای سه سال منتهی به ۱۴۰۲ برابر ۵/۲ درصد پیش‌بینی می‌شود (بانک جهانی، ۲۰۲۰). نرخ تورم در ده سال گذشته به‌ طور متوسط ۲۳ درصد بوده است.

 • چرا یارانه معیشتی خرداد واریز نشد؟

  چرا یارانه معیشتی خرداد واریز نشد؟

  از آذرماه سال ۹۸ تاکنون هر ماه یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما شب گذشته یارانه معیشتی خرداد واریز نشد. علت این ماجرا چیست؟

 • تفکیک حساب‌های شخصی مردم از حساب‌های تجاری

  تفکیک حساب‌های شخصی مردم از حساب‌های تجاری

  وزیر امور اقتصادی و دارایی از مد نظر قرار گرفتن طرح تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری مردم برای رصد بهتر درآمدها و گردش مالی آنها به منظور پرهیز از مشکلاتی خبر داد که از جمله باعث حذف اشتباه عده ای از مشمولین دریافت یارانه دولتی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =