رییس‌جمهور از مجتمع مس سونگون بازدید کرد

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز با همراهی اعضای هیات‌دولت با حضور در مجتمع مس سونگون از معدن، بخش‌های تولیدی و طرح‌های توسعه بازدید به‌عمل آورد.

به گزارش صدای بورس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه 12 خردادماه با همراهی اعضای هیات دولت، سیدرضافاطمی امین وزیر صمت، آیت‌الله سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عابدین خرم استاندار، اللهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در خانه ملت، دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت مس و جمعی از مسئولین استانی با حضور در مجتمع مس سونگون از معدن مس سونگون، بخش‌های تولیدی و طرح‌های توسعه آن بازدید به عمل آورد.

طی این بازدید، رییس‌جمهور از بخش‌های مختلف مجتمع مس سونگون و کارخانه‌های زیرمجموعه‌ و 8 طرح توسعه‌ای بازدید به عمل آورد.
بر اساس این گزارش، کارخانجات تولید کاتد (ذوب، اسید، پالایشگاه، فلوتاسیون و اکسیژن) با ظرفیت تولید 200 هزار تن قابل افزایش به 400 هزار تن کاتد در سال، طرح های توسعه تغلیظ (فاز 3 و فاز 4) به ترتیب با ظرفیت تولید 150 هزار تن و 250 هزار تن کنسانتره در سال، احداث هیپ و کارخانه لیچینگ با ظرفیت تولید 3 هزار تن کاتد در سال، طرح توسعه معدن با سه زیر پروژه از مهمترین طرح های توسعه مجتمع مس سونگون است که رییس جمهور در جریان روند پیشرفت آن قرار گرفت.
افزون بر این، پروژه های زیرساختی طرح جامع برق (احداث پست 20/63/230 کیلوولت پست انتقال آب 20/63 کیلوولت، خطوط انتقال 63 و 230 بطول 70 کیلومتر) و پروژه زیرساختی طرح جامع آب (انتقال و تامین آب از سد حاجیلر چای، ترفیع سد باطله و آبرسانی به پروژه های در دست اجرا) و سالم سازی آب‌های روان از دیگر طرح‌های توسعه است که رییس جمهور از روند پیشرفت آن بازدید به عمل آوردند.
شایان ذکر است که مجتمع مس سونگون در استان آذربایجان شرقی در حال حاضر 29 طرح توسعه‌ای در دست اجرا دارد که تا کنون 10 پروژه آن مشتمل بر 8 پروژه زیر ساختی شامل برق رسانی، احداث پست، گازرسانی و زیربنایی و 2 پروژه تولیدی شامل کارخانه تولید آهک و بهره برداری معدن در سال های گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

کد خبر 452837

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =