خشکسالی، باعث کوچ ۱۰ هزار راس دام‌ کشور شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور از برنامه انتقال ۱۰ هزار راس دام سبک به استان‌های شمال غربی به دلیل خشکسالی خبر داد.

به گزارش صدای بورس، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور از برنامه انتقال ۱۰ هزار راس دام سبک به استان‌های شمال غربی به دلیل خشکسالی خبر داد و گفت: این اقدام به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان استان‌های جنوبی کشور است.

مجتبی عالی درباره وضعیت تولیدات دامی و استمرار خشکسالی‌ها گفت: با توجه به خشکسالی‌های پی‌درپی و کمبود منابع آبی به‌ویژه در استان‌های جنوبی کشور برای حمایت از تولید داخلی پیشنهاد انتقال ۱۰ هزار راس دام سبک بره و میش لاغر ارائه شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور گفت: اکنون برخی استان‌ها از جمله کردستان، کرمانشاه و خوزستان با وضعیت خشکسالی و کمبود منابع آبی روبرو هستند که تولیدکنندگان آنان برای تامین علوفه دام‌های خود دچار مشکل هستند.


بیشتربخوانید:دام زنده ۲۰ هزار تومان گران‌تر شد


او گفت: استان‌های شمال غربی کشور همانند آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل به دلیل داشتن علوفه و مراتع مناسب برای چرا محل مناسبی برای انتقال این تعداد دام است.

عالی با بیان اینکه تولیدکنندگانی که دچار مشکل تامین علوفه هستند با مراجعه به اتحادیه در هر استان می‌توانند از این طرح استفاده کنند افزود: در این طرح دامداران تنها هزینه حمل‌ونقل را می‌پردازند و هزینه دیگری را متقبل نمی‌شوند.

به گزارش تجارت نیوز، او گفت: اکنون در حال دریافت مجوزهای لازم برای نقل‌وانتقال دام سبک از سازمان دامپزشکی کشور هستیم و به نظر می‌رسد این طرح بین ۱۰ تا ۱۵ روز آینده عملیاتی شود.

کد خبر 452806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =