عرضه مرغ ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به مازاد تولید، مرغ در مرغداری و خرده فروشی ها کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

به گزارش صدای بورس، حبیب اسداله نژاد گفت: متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان و مرغ گرم ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان است که با نرخ مصوب ۱۵ هزار تومان فاصله دارد.

به گفته او، با توجه به جوجه ریزی فروردین و اردیبهشت مشکلی در بحث تولید نداریم و پشتیبانی امور دام برای حمایت از مرغداران اقدام به جمع آوری مرغ مازاد از سطح بازار کرده است.


بیشتربخوانید:روزانه ۶۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز بازار عرضه می شود


اسداله نژاد از توزیع روزانه ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور و هزار تا هزار و ۲۰۰ تن مرغ در تهران خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با اصلاح نظام یارانه، دولت به منظور حمایت از مرغداران تسهیلاتی با شرایط آسان ابلاغ کرده که ۳۰ درصد هزینه های تولید را پوشش می دهد که نرخ این تسهیلات برای واحدهای کمتر از ۳۰ هزار قطعه ۱۰ درصد، ۳۰ تا ۵۰ هزار قطعه ۱۲ درصد و بالای ۵۰ هزار قطعه ۱۴ درصد است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر اعلام وزیر جهاد کشاورزی روزانه هزار تن مرغ مازاد به منظور ذخایر توسط پشتیبانی امور دام از سطح بازار جمع آوری می شود.

کد خبر 452441

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • سه پیشنهاد به دولت برای نجات از پرداخت یارانه‌ها

    سه پیشنهاد به دولت برای نجات از پرداخت یارانه‌ها

    یک کارشناس با طرح سه پیشنهاد به دولت برای نجات از بروکراسی پرداخت یارانه ها گفت: اگر دولت بتواند دستمزدها را در کشور واقعی کند،‌ به سمت کنترل نرخ تورم برود و قیمت کالاها را تثبیت کند، در آن صورت از بروکراسی پیچیده پرداخت یارانه در کشور رها خواهیم شد.

  • هشدار به تولیدکنندگان درباره معدوم‌سازی جوجه یک روزه

    هشدار به تولیدکنندگان درباره معدوم‌سازی جوجه یک روزه

    مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، به تولیدکنندگان در خصوص معدوم‌سازی جوجه یک‌روزه هشدار داد و گفت: هر اقدامی در این خصوص با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =