افزایش سرمایه ۱۲۹ درصدی « ومعادن »

مدیرعامل «ومعادن» گفت: افزایش سرمایه ۱۲۹ درصدی ومعادن از محل سود انباشته، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام شد.

گزارش صدای بورس، مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات «ومعادن» با حضور بیش از ۶۶ درصد از سهامداران و اعضای هیئت مدیره، نماینده سازمان حسابرسی و نماینده سازمان بورس برگزار شد.

در مجمع فوق العاده « ومعادن» سرمایه این شرکت از ۸هزار و ۴۰۰میلیارد تومان به ۱۹هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

اردشیر سعدمحمدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در این مجمع بیان کرد: این افزایش سرمایه با ۲۸ درصداز محل مطالبات، ۳۱ درصد آورده نقدی و۴۱درصد سود انباشته انجام شد.

سهام‌داران ومعادن در حالی تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفتند که این هلدینگ با بازده سالانه ۳۷.۸ درصد در سال ۱۴۰۰، یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی لقب گرفته است. پیش‌بینی می‌شود سود خالص ومعادن با رشد ۴۹ درصد به ۱۳هزار میلیارد تومان افزایش یابد.


درخشش «ومعادن» در سال ۱۴۰۰
بر اساس آخرین ارزیابی و رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی کشور که از شرکت‌های برتر کشور در سال ۱۴۰۰ (IMI-۱۰۰) انجام شده است، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ارزیابی شاخص‌های سودآوری و عملکرد از نظر بازده فروش با ۸۶ درصد بازده فروش، دومین شرکت برتر در این بخش معرفی شده است.
همچنین در گزارش ویژه همایش شرکت‌های برتر، شرکت «ومعادن» از نظر میزان فروش، با ثبت رقم نزدیک به ۱۲۷.۶ هزار میلیارد ریال در شمار ۱۰ شرکت دارای بیشترین صعود رتبه قرار گرفت.
برنده شدن کنسرسیومی با محوریت «ومعادن» در مزایده معدن مس و طلای «جانجا» در استان سیستان و بلوچستان، گسترده شدن قابل توجه فعالیت‌ها و طرح های هلدینگ در منطقه غرب کشور و قرار گرفتن در جمع هفت شرکت بزرگ پیشران پیشرفت اقتصادی ایران نیز از دیگر دستاوردهای اخیر این مجموعه به شمار می رود.
لازم به ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه معادن و فلزات با نماد بورسی «ومعادن»، از سهام‌داران عمده مجموعه‌های بزرگ معدنی و فولادی ایران از قبیل شرکت های معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ آهن گهرزمین، شرکت ملی مس، معدنی و صنعتی صبانور، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، پویا انرژی، کارخانجات کابل سازی شهید قندی، تجلی توسعه معادن و فلزات، گسترش کاتالیست ایرانیان، پرتو تابان معادن و فلزات و شرکت کک طبس است.

کد خبر 452181

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =