ماجرای نامه به مدیرعامل بورس کالا/ اولین معامله خودرو در بورس کالا+ شرایط

خبر بورسی شدن محصولات بهمن موتور در حالی رسانه ای شده که نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت به مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرده است که از عرضه خودرو در بورس کالا ممانعت شود.

صدای بورس- محبوبه قرمزچشمه؛ برای اولین بار معامله چند محصول بهمن موتور در بورس کالا امروز انجام می شود.

چه خودروهایی در بورس کالا عرضه می شوند؟

۵۰+۲۵۰ دستگاه خودرو کارا تک کابین از شرکت بهمن موتور با قیمت پایه ۲ میلیارد و ۹۱۲ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۷۲۴ریال

۱۰۰+۶۰۰ دستگاه خودرو کارا ۲ کابین از شرکت بهمن موتور با قیمت پایه ۳ میلیارد و ۱۵ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۴۵ ریال

این خبر در حالی رسانه ای شد که نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت در نامه ای با عنوان «درخواست تجدیدنظر در فرآیند پذیرش خودرو» به مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرده است که از عرضه خودرو در بورس کالا ممانعت شود.


بیشتر بخوانید:

تعرفه واردات خودروچند درصد است؟


فربد زاوه کارشناس بازار خودرو در ارتباط با عرضه خودرو در بورس گفت: به طور کلی بورس سازکار مناسبی برای معامله خودرو نیست. در هیچ کشوری خودرو در بورس عرضه و خریداری نمی شود. عرضه این محصولات بهمن موتور برای اینکه اعلام شده باید تقریبا تمام پول را همان ابتدا واریز کنند، با مشارکت تعداد بسیار پایین روبرو خواهد بود.

یکی از فعالان بورس کالا گفت: معامله خودرو در بورس کالا بر اساس ضوابط و قانون انجام خواهد شد. خودرو در بورس کالا را باید به فال نیک گرفت. امیدواریم همچون عرضه سیمان در بورس موفق باشد.

در نامه مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران که تسنیم رسانه ای کزد، آمده است: نظر به بند (۱) تصمیمات متخذه در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص کالاهای مشمول قیمت گذاری پیشینی و با عنایت به اینکه افزایش قیمت انواع خودرو منوط به هماهنگی با ستاد تنظیم بازار می باشد، لذا خواهشمند است در راستای هماهنگی با وزارت متبوع و اقدامات نظارتی، دستور فرمایید از عرضه خودرو در بورس کالا ممانعت نموده و هرگونه اقدامی در این خصوص صرفا با هماهنگی و استعلام از دفتر صنایع خودروی معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت پذیرد.

این دیدگاه سازمان حمایت در شرایطی است که طی ماه های گذشته بسیاری از مسئولان، کارشناسان و نمایندگان مجلس، راه برون رفت صنعت خودرو از دور باطل و غیراقتصادی روند تولید، قیمت گذاری و قرعه کشی خودروسازان را استفاده از مکانیسم بورس کالا عنوان می کردند و در همین راستا گروه خودروسازی سایپا و گروه بهمن اقدام به پذیرش دو محصول در بورس کردند و همه در انتظار عرضه خودرو بر تابلوی معاملات هستند.

کد خبر 451923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =