امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت

معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: امسال در کشور قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت.

به گزارش صدای بورس، علیرضا الماس وندی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های بی سابقه سال قبل و امسال، با تدابیر خوب و مناسبی که انجام شده است امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت.

معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: امسال با وجود کاهش ورودی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعبی آب به سد بزرگ کرخه در مقایسه با سال کم بارش سال قبل، اما قول می‌دهم که مشکلی برای تامین آب در استان خوزستان نخواهیم داشت بلکه با اضافه کردن مسیر رودخانه دز و تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب را با کیفیت بهتری تحویل خواهیم داد.

الماس وندی گفت: اقدام بهینه‌ای هم در بخش تامین آب برای دام‌های استان خوزستان انجام شده است که در این بخش هم مشکلی به وجود نیاید.


بیشتر بخوانید: وزارت نیرو به دنبال حذف یارانه‌ برق؟


وی همچنین افزود: با وجود کاهش شدید بارش‌ها در استان تهران، اما در این استان نیز امسال قطعی آب نخواهیم داشت که این تامین آب با توجه به شرایط موجود، یک اقدام بسیار پیچیده، نادر و کم نظیر خواهد بود.

الماس وندی همچنین درباره رهاسازی آب برای تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی کشور هم گفت: مدیریت سدها در دولت سیزدهم عالی بوده و به غیر از یکی دو مخزن، در دیگر سدهای برقابی وضع ذخیره آب عالی است و امسال با فعالیت این نیروگاه ها، قطعی برق نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: دولت قبل به جای استفاده کامل از نیروگاه‌های حرارتی و انجام تعمیرات به هنگام آن، متاسفانه در ماه‌های بهمن تا اردیبهشت با رها سازی آب سدها برق تولید می‌کرد که این کار موجب خالی شدن سدها شد، اما در دولت سیزدهم با مدیریت بهینه سدها، آب لازم برای تولید برق در نیروگاه‌های برقابی ذخیره شده است که با فعالیت آن‌ها مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.

معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: دولت سیزدهم تصمیم دارد ۱۰ برابر بیشتر از دولت قبل در بخش آب سرمایه گذاری کند و ما باید ظرفیت کاری خود را ۱۰ برابر کنیم تا مشکلات بخش آب، کاهشی شود.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه چهار پنجم مسایل وزارت نیرو معطوف به بخش آب شده است افزود: ۹۵ طرح را به عنوان طرح‌های ویژه اعلام کرده ایم که این طرح‌ها به مدت سه تا چهار سال معطل مانده بود.

الماس وندی گفت: دولت سیزدهم امسال ۵۶ هزار میلیارد تومان در بخش آب کشور سرمایه گذاری خواهد کرد که این عدد نشان از بزرگی کارها دارد.

کد خبر 451902

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • آب دریای خزر کم می شود

  مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر از کاهش ۳۸ سانتی‏متری سطح آب دریای خزر در سه سال گذشته خبر داد و گفت: در اثر کاهش ۱۷۰ سانتیمتر سطح آب دریای خزر از سال ۱۳۷۴ تاکنون، عقب‌نشینی قابل‌ملاحظه دریا و افزایش عرصه ساحلی در سواحل شمالی کشور رخ‌ داده است.

 • امسال هم کم آبی داریم هم خاموشی

  امسال هم کم آبی داریم هم خاموشی

  رسیدن ذخایر آب سدهای تهران به ۶۳۶ میلیون مترمکعب و مقایسه این رقم با ذخایر ۸۱۵ میلیون مترمکعبی زمان مشابه سال قبل، نشان‌دهنده کاهش ۲۲ درصدی ذخایر آب سدهای تهران است.

 • پاداش برای صرفه جویی در مصرف برق

  پاداش برای صرفه جویی در مصرف برق

  وزیر نیرو درباره جزئیات مشوق‌های وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق، گفت: از ابتدای خردادماه، مشترکان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت کاهش مصرف، پنج برابر تعرفه برق هر کیلووات یعنی معادل ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.

 • چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟

  چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟

  ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =