۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
" تماوند " با افزایش سرمایه می‌آید

نشست خبری گشایش نماد معاملاتی تامین سرمایه دماوند در بازار دوم فرابورس ایران امروز برگزار شد.

به گزارش صدای بورس، تامین سرمایه دماوند نخستین شرکت تأمین سرمایه‌ای است که بر اساس اخذ مجوز تأسیس از شورای عالی بورس از ابتدا بصورت سهامی عام به ثبت رسید و مابقی سهام شرکت نیز یکم بهمن سال ۹۸ از طریق پذیره نویسی در فرابورس به عموم عرضه شد. این شرکت با سرمایه اسمی ۷۰۰ میلیارد تومانی دهمین تامین سرمایه حاضر در این صنعت بشمار می‌رود که مالکیت ۳۵ درصد سهام آن در اختیار شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا است و ۳۴.۷ درصد سهام هم به شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان تعلق دارد.

شرکت تأمین سرمایه دماوند به عنوان دهمین شرکت تأمین سرمایه کشور از مصادیق نهادهای مالی موضوع بند ۱۸ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ تأسیس و تحت شماره ۵۵۶۲۰۳ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و با نماد “تماوند” از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ در بازار پایه فرابورس ایران درج شده است. موضوع فعالیت اصلی شرکت، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی، تعهد خرید اوراق بهادار، ثبت و انتشار اوراق بهادار، تأمین مالی شرکتها از طریق بازار سرمایه (مبتنی بر بدهی و مبتنی بر سرمایه) و سایر فعالیت‌های مشابه است.


  • بیشتر بخوانید:

آینده هیجان انگیز در انتظار خودرو/ بورس کالا دور زده شد؟/ پایان امپراطوری ایران خودرو و سایپا رسیده است؟


حجت اله انصاری، مدیرعامل تامین سرمایه دماوند گفت: تماوند مشاور پذیرش "کغدیر" بوده است و برای تامین مالی دو پروژه در حوزه صنعت و معدن موافقت اصولی دریافت شده است.

وی افزود: صندوق گنبد مینای دماوند که در دسته صندوق‌های مختلط قرار دارد در مقایسه با بازدهی شاخص، ١١ درصد بیشتر رشد داشته که عملکرد خوبی را نشان می‌دهد. همچنین دارایی تحت مدیریت صندوق سپید تامین سرمایه دماوند از ٢٠٠ میلیارد به بیش از ۶ هزار میلیارد رسیده که خود ثبت رکورد است.

انصاری بیان کرد: شرکت دماوند برای تاسیس ٢ صندوق جدید مجوز گرفته که هر دو درآمد ثابت است و پس از سپری شدن مراحل روتین، تعداد صندوق‌های تحت مدیریت "تماوند" به شش می‌رسد. مجموع اوراق شرکتی که در تامین سرمایه دماوند منتشر شده است ۶ هزار میلیارد به صورت مستقیم و بیش از ٧ هزار میلیارد تومان به صورت غیر مستقیم بوده است.

مدیرعامل تامین سرمایه دماوند سخنان خود را چنین پایان داد: با توجه به طرح های در دست، امکان افزایش سرمایه ١٠٠ درصدی تماوند در حال سپری کردن مراحل قانونی است که بعد از انجام سرمایه شرکت به ١۴٠٠ میلیارد تومان خواهد رسید.

کد خبر 451852

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =