۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
پلاک خودرو نایاب شد

۱۱ هزار دستگاه خودرو در انتظار شماره گذاری در کف پارکینگ خودروسازان معطل مانده است.

به گزارش صدای بورس، براساس اظهارات یک منبع آگاه خودروسازان با چالش تامین پلاک برای محصولات تولیدی خود مواجه شده اند. تامین نشدن پلاک برای شماره گذاری خودروها باعث شده خودروسازان نتوانند حدود ۱۱ هزار دستگاه از محصولات خود را برای مشتریان فاکتور کند.

اتهام زنی به خودروسازان

پیش تر شرکت های خودروساز می توانستند محصولات تولیدی خود را بدون پلاک برای مشتریان فاکتور کنند و متقاضی خود موظف بود با مراجعه به مراکز تعویض پلاک نسبت به شماره گذاری خودروی در اختیار خود اقدام کند.


بیشتر بخوانید: چرا نمایندگان بر آزادسازی واردات خودرو پافشاری می‌کنند؟


بعد از اینکه اتهام هایی به خودروسازان بابت فروش های سبدی به برخی از نمایندگی های فروش مطرح شد، وزارت صمت خودروسازان را مکلف کرد تا بعد از شماره گذاری خودرو نسبت به فاکتور کردن و ترخیص محصولات خود از پارکینگ اقدام کنند.

علت تاخیر در ارسال خودروها

بعد از دستور العمل وزارت صمت شرکت های خودروساز برای واگذاری محصولات خود با چالش هایی مواجه شدند زیرا برخی از خودروهای تولیدی باید به شهرهای دیگر حمل می شد و اجبار به پلاک کردن خودرو در محل کارخانه سبب تاخیر در ارسال خودروها می شد و متقاضیان مجبور بودند زمان بیشتری را چشم انتظار خودروی خود بمانند.

البته این چالش به تدریج بر طرف شد و پلاک کردن خودروها سازمان دهی خوبی پیدا کرد اما حال خبر می رسد تامین پلاک خودروها در مبدا با چالش مواجه شده و تعدادی از محصولات خودروسازان به دلیل نبودن پلاک در کف پارکینگ ها مانده و به دست صاحبان آنها نرسیده اند.

به گزارش خبرآنلاین، البته به نظر می رسد این مشکل موقت باشد و چندی بعد شاهد بازگشت شماره گذاری خودروها در مبدا به روال سابق باشیم اما هر گونه دست اندازی در مسیر عرضه خودرو از سوی شرکت های خودروساز با توجه به شرایط حاکم بر بازار می تواند روی نمودار قیمت خودرو تاثیر گذاشته و آن را صعودی کند.

کد خبر 451567

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • چه خودرویی می توانیم وارد کنیم؟

  چه خودرویی می توانیم وارد کنیم؟

  در واردات خودروهای اقتصادی محدودیت هایی اعمال شده است.

 • قیمت خودروهای ایران خودرو اعلام شد

  قیمت خودروهای ایران خودرو اعلام شد

  قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودروهای ایران خودرو امروز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده نمایید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

 • واردات خودرو بدون سقف شد

  واردات خودرو بدون سقف شد

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اصلاح مصوبه واردات خودرو و تصویب واردات بدون سقف گفت: امروز خلاء ۵۰۰ هزار خودرویی در بازار احساس می‌شود که با واردات، فضا رقابتی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =