ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به ۳۴.۹۶ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور به ۳۴.۹۶ درصد رسیده و بیش از ۳۸ میلیون خط منصوبه را شامل می‌شود که بالغ‌ بر ۳۷ میلیون از این خطوط منصوبه، مربوط به شرکت مخابرات است.

به گزارش صدای بورس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد. ضریب نفوذ تلفن ثابت، ۳۴.۹۶ درصد است که با احتساب شرکت مخابرات ایران، FCPها و شرکت‌های Servco به میزان ۳۸ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۹۳۷ خط منصوبه و ۲۹ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۳۴۸ خط دایری را شامل می‌شود.

طبق این آمار،‌ تعداد اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران به مجموع ۳۷ میلیون و ۸۶ هزار و ۵۲۳ خط منصوبه رسیده که شامل ۳۱ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۴۰ تعداد خط منصوبه شهری و پنج میلیون و ۸۴۹ هزار و ۹۸۳ خط منصوبه روستایی می‌شود. تعداد خطوط دایری مخابرات نیز به مجموع ۲۹۸ میلیون و ۶۲۵۵ رسیده که شامل ۲۵ میلیون و ۳۱ هزار و ۳۱۳ خط دایری شهری و سه میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۲ خط دایری روستایی می‌شود.


بیشتر بخوانید: هر گیگ اینترنت به ۴۰ هزار تومان رسید


همچنین اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت‌های FCP، مجموع یک میلیون و ۷۴۰ هزار و ۹۹۲ خط منصوبه و ۳۶۵ هزار و ۶۷۱ خط دایری را شامل می‌شود. شرکت‌های Servco نیز مجموع ۱۱ هزار و ۴۲۲ خط تلفن ثابت دارند.

به گزارش ایسنا، اما در حوزه توسعه زیربخش تلفن ثابت تا پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۲۵۱ روستا دارای تلفن خانگی هستند و تعداد مشترکان روستایی هم به سه میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۲ می‌رسد. همچنین تعداد تلفن همگانی ۸۳ هزار و ۹۷۶ عدد و تعداد تلفن‌های همگانی جاده‌ای ۱۹۳۹ عدد است. درصد میزان موفقیت در برقراری مکالمات (ASR) نیز ۵۶.۰۳ است.

کد خبر 450684

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • چه کسی اینترنت را در ایران گران کرد؟

    چه کسی اینترنت را در ایران گران کرد؟

     در طی یک هفته اخیر حذف بسته‌های محبوب اینترنتی و افزایش قیمت اینترنت در اپراتورهای همراه، منجر به اعتراض‌های بسیاری از مردم در فضای مجازی شد. اما به نظر می‌رسد که اپراتورها خواهان افزایش قیمت اینترنت تا سقف تعرفه مصوب هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =