۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
نقدینگی جدید وارد بورس می‌شود؟

بورس روز گذشته افت ۰٫۵ درصدی داشت و در سطح ۱٫۵ میلیونی باقی ماند. به گفته کارشناسان، بازار افت چندانی نخواهد داشت و شاخص در این محدوده حفظ می‌شود.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل بورس روز گذشته افت هفت هزار و ۵۰۰ هزار واحدی داشت و در محدوده یک میلیون و ۵۰۴ هزار واحدی ایستاد.

طی معاملات امروز حقوقی‌ها حدود ۲۵۰میلیارد تومان وارد بازار کردند و ارزش کل معاملات خرد به چهار هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان رسید.

سه نماد فملی، فولاد و بپاس لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به وکبهمن، پکویر و سپید معطوف بود.

شرط رشد بورس چیست؟

احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: بورس فردا روند متعادل روبه‌ پایینی را پشت سر می‌گذارد.

وی توضیح می‌دهد: شاخص کل بورس تا شروع سال ۱۴۰۱ رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی رسید. در فصل مجامع هستیم و با توجه به گزارش‌های ۱۲ ماهه و یک ماهه فروردین احتمالا نقدینگی جدید وارد بازار شود.


بیشتر بخوانید: کدام صندوق صدرنشین بازدهی شد؟


این کارشناس بازار سرمایه ادامه می‌دهد: گزارش‌های ۱۲ و یک ماهه به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا سهم بهتر و مطمئن‌تری خریداری کنند.

اشتیاقی با اشاره به برجام می‌گوید: اخبار مذاکرات برجام روی معاملات بازار سرمایه تاثیر بسزایی دارد. اگر برجام احیا شود بورس روند افزایشی خود را ادامه می‌دهد و همچنان نقدینگی جدید وارد بازار سهام می‌شود. اما اگر برجام احیا نشود تالار شیشه‌ای روند صعودی ملایمی را تجربه می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه به تجارت نیوز، تاکید می‌کند با احیای برجام، نقدینگی از بازارهای موازی نیز وارد بازار سرمایه می‌شود. همچنین میزان انتشار اوراق توسط دولت کاهش می‌یابد و به طور کلی در اغلب فرضیه‌ها می‌توان انتظار صعود و رشد بازار سرمایه را داشت.

کد خبر 450670

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =