۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
واردات گوشت حرام به کشور صحت دارد؟

در پی انتشار فیلمی از کشتار حرام و غیر بهداشتی در فضای مجازی، روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور بیانیه صادر کرد.

به گزارش صدای بورس، سازمان دامپزشکی کشور درخصوص ماجرای واردات گوشت حرام به کشور چه توضیحی داد.

روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: فیلمی در فضای مجازی که از کشتار حرام و غیربهداشتی گوشت منتشر شده است، مربوط به سال ۱۳۹۸ است.

بررسی انجام شده نشان می‌دهد نه تنها چنین محموله گوشتی به هیچ عنوان وارد کشورمان ایران نشده است بلکه اساسا سازمان دامپزشکی کشور اجازه واردات لاشه منجمد را به داخل کشور نمی‌دهد.

نکته تاسف بار اینکه بر اساس بررسی صورت گرفته، این کلیپ از اساس و به طور کامل کذب محض بوده و به هیچ عنوان چنین محموله‌هایی مجوز ورود به ایران را ندارند.

چراکه هیچ محموله پروتئینی اعم از گوشت قرمز و سفید(مرغ و ماهی) بدون تأیید ناظر بر ذبح شرعی و ناظر بهداشتی از گمرکات کشور ترخیص نخواهد شد و قطعا عودت یا معدوم می‌گردد.


بیشتربخوانید:مردم گوشت نمی‌خرند


ضمن آشکار بودن اهداف پلید منتشرکنندگان چنین فیلم‌هایی در فضای مجازی، به مردم عزیز ایران اسلامی اطمینان خاطر می‌دهیم، در صورت خرید محصولات پروتئینی و گوشت از مراکز تحت نظارت سازمان دامپزشکی، دغدغه‌ای برای مصرف نداشته باشند.

سربازان گمنام خط مقدم مبارزه با انواع بیماری‌های دامی در سازمان دامپزشکی کشور، علاوه بر نظارت‌های بهداشتی، مراقب حلیّت غذای مردم عزیزمان، از طریق دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان دامپزشکی کشور می‌باشند.

همچنین از آنجا که بارها متخصصان حوزه علوم ارتباطات و رسانه، تشخیص اصالت برخی ویدیوها در فضای مجازی به لحاظ عدم هویت واقعی ناشر و منبع خبر را در استناد به صحت محتوای منتشر شده زیر سوال برده‌اند.

به گزارش تجارت نیوز، لذا از هموطنان عزیزی که آرامش خود و خانواده و سایر هموطنان جامعه برای آنها ارزشمند است، استدعا داریم که از هرگونه بازنشر شتاب‌زده این ویدیوی سراسر کذب و سایر ویدیوهای مشابه که فاقد مرجع موثق یک رسانه با هویت مشخص و معتبر است جداً پرهیز کنند.

کد خبر 450586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =