" آریا " چقدر سود تقسیم کرد؟ / پرداخت فوری سود سهامداران حقیقی از ۷ اردیبهشت

آریا ساسول با رفع گلوگاه‌های تولیدی واحدهای پلی‌اتیلن سنگین و سبک در سالهای اخیر و انتخاب روش پیشگویانه به جای روش پیشگیرانه در نگهداری و تعمیرات و توجه به اصل مدیریت دارایی‌های فیزیکی، در سال ۱۴۰۰ نیز همانند سال ۱۳۹۹ رتبه‌های اول و دوم تولید را در میان ۱۳ واحد ۳۰۰ هزارتنی پلی اتیلنی کشور به خود اختصاص داد و موفق شد به رکورد تولید ۳۹۶ هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سنگین و ۳۸۵ هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سبک دست یابد.

به گزارش صدای بورس؛ مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت پلیمری آریا ساسول ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۹۴ درصد سهامداران در محل اصلی شرکت واقع در عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد و مجمع با توزیع ۹۴۰ تومان به ازای هر سهم معادل با ۹۶ درصد سود قابل تقسیم موافقت نمود و مطابق با زمان‌بندی منتشره در سامانه کدال، پرداخت سود سهامداران حقیقی به سرعت و از ۸ روز آتی (۷ اردیبهشت) از طریق سامانه سجام توزیع می‌شود.

بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریا ساسول؛ امیر حسین بحرینی، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با ارائه گزارش هیات مدیره به مجمع عمومی صاحبان سهام به تشریح فعالیت‌ها و دستاوردها در سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: استمرار تولید حداکثری و ایمن یکی از موفقیت‌های سالیان اخیر شرکت است که در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه یافت و با تولید حدود ۱ میلیون و ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات، بالاترین رکورد تاریخ شرکت رقم خورد.

" آریا " چقدر سود تقسیم کرد؟ / پرداخت فوری سود سهامداران حقیقی از ۷ اردیبهشت

وی افزود: آریا ساسول با رفع گلوگاه‌های تولیدی واحدهای پلی‌اتیلن سنگین و سبک در سالهای اخیر و انتخاب روش پیشگویانه به جای روش پیشگیرانه در نگهداری و تعمیرات و توجه به اصل مدیریت دارایی‌های فیزیکی، در سال ۱۴۰۰ نیز همانند سال ۱۳۹۹ رتبه‌های اول و دوم تولید را در میان ۱۳ واحد ۳۰۰ هزارتنی پلی اتیلنی کشور به خود اختصاص داد و موفق شد به رکورد تولید ۳۹۶ هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سنگین و ۳۸۵ هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سبک دست یابد. وی با اشاره به ثبت رکورد تولید بدون وقفه ۶۷۵ روزه در واحد پلی‌اتیلن سنگین و متوسط شرکت گفت، دستیابی به چنین رکورد بی‌سابقه‌ای درجهان برای تولید بدون وقفه پلی اتیلن فاز گازی، نتیجه دستیابی شرکت به دانش بومی کنترل عملیات در اینگونه واحدهاست و به حق که مصداق توجه به تولید دانش بنیان به شمار می‌رود. بحرینی در ادامه افزود: واحد الفین شرکت نیز با فراهم شدن امکان صادرات اتیلن موفق به تولید مستمر ۵/۱۳۲ تن در ساعت اتیلن منطبق با ظرفیت اسمی پس از افزایش ظرفیت گردید و با تولید یک میلیون و بیست و نه هزار تن اتیلن طی سال ۱۴۰۰ نیز رکورد تولید ادوار خود را شکست.

ثبت رکورد ۱۳۵ هزار میلیارد ریال سود خالص

بحرینی با اشاره به رشد ۲۲ درصدی سود خالص نسبت به دوره مشابه سال قبل افزود: پایداری سودآوری یکی از ارکان استراتژی‌های بلند مدت آریاساسول طی ۵ سال اخیر بوده و تلاش مستمر بر این بوده تا با حفظ ثبات در سودآوری حتی در پرنوسان‌ترین ایام کسب و کار، شرکت به سمت افزایش سود بیشتر نیز حرکت نماید. استقرار نظام برنامه‌ریزی سازمانی منحصر به فرد، رفع گلوگاه‌های عملیاتی و استمرار تولید حداکثری و ایمن، تنوع بخشی به بازارهای فروش، در کنار خروج کسب وکار جهانی از رکود ناشی از کرونا، از دلایل اصلی دستیابی به سود حدود ۱۳۵ هزار میلیارد ریالی (معادل ۵۹۰ میلیون دلار) در سال ۱۴۰۰ است که بالاترین رکورد سودآوری ارزی و ریالی در تاریخ شرکت به شمار می‌آید. وی گفت: درآمد حاصل از فروش شرکت در سال ۱۴۰۰ نیز به رقم بی‌سابقه ۲۶۵ هزار میلیارد ریال (معادل یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار) رسید که این میزان درآمد نیز در کل ادوار گذشته آریاساسول بی‌سابقه بوده است.


  • بیشتر بخوانید:

اعلام حالت فوق‌العاده در بزرگترین میدان نفتی لیبی


وضعیت آریا در بازار سرمایه

آریا با ارزش بازار حدود ۱۳۶ هزار میلیارد تومان، یازدهمین شرکت بزرگ بازار سرمایه است که طی یک سال گذشته با بازدهی ۷۸ درصدی عملکردی موفق و قابل تحسین از خود به جای گذاشت و ضمن حفظ ثبات ارزش خود حتی در بدترین روزهای بازار، در مقایسه با شاخص کل، شاخص صنعت و عملکرد سایر شرکت‌های هم تراز در صنعت نیز، بیشترین بازدهی را داشت تا کماکان یکی از بنیادی‌ترین و خوشنام‌ترین سهام‌ها در بازار سرمایه به شمار آید.

آخرین خبر از طرحهای توسعه و پیش بینی ۱۱۰ میلیون دلار سود جدید

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول یادآور شد: پروژه احداث واحد پلی‌اتیلن جدید شرکت با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال که در نیمه اول سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید با اضافه کردن حدود ۱۰۰ میلیون دلار به سود سالانه شرکت، بدون شک مهمترین اتفاق در حوزه کسب و کار و سودآوری شرکت است که پس از زمان بهره‌برداری مجتمع در سال ۸۷ به وقوع پیوسته است.

وی از طرح دیگری با عنوان پروژه ۱۶۵ هزار تنی جداسازی محصول جانبی C۳+ سخن گفت و ابراز امیدواری کرد: با اجرای آن، با افزایش ۱۰ میلیون دلاری سودآوری از طریق تکمیل زنجیره ارزش، پایداری تولید واحد الفین از این منظر نیز تثبیت خواهد شد.

شاخص‌های مالی و صحت عملکرد کسب و کار

مدیرعامل شرکت آریاساسول با اشاره به عملکرد صحیح فرآیندهای کاری و کنترل‌های داخلی سازمان، خاطر نشان کرد با گردش مالی نزدیک به ۱.۲ میلیارد دلار و با وجود تنوع و تعدد موضوعات مختلف در امر تامین کالا و خدمات برای عملیات جاری سازمان هم به جهت پروژه‌های توسعه‌ای، و همچنین به واسطه وجود ریسک‌های ناشی از فروش محصولات در شرایط تحریمی، اخذ گزارش مقبول و بدون بند شرط از حسابرس و بازرس قانونی، دستاوردی مهم است که تکرار آن در سال ۱۴۰۰ و برای ششمین سال مهر تایید مجددی بر صحت عملکرد فرآیندهای اجرایی و کنترل‌های داخلی شرکت به شمار می‌رود.

وی افزود: آریاساسول با کسب رتبه اعتباری بلند مدت AA و ارتقای یک رتبه‌ای نسبت به سال قبل، مجدداً در صدر معتبرترین شرکت‌های ایران قرار گرفت. همچنین کسب عنوان ناشر برتر بازار سرمایه و قرار گرفتن در میان ۱۵ شرکت اول از میان بیش ۷۰۰ ناشر نیز، یکی دیگر از افتخارات کسب شده شرکت در سال ۱۴۰۰ به شمار می‌رود.

خداحافظی بحرینی با آریاساسول پس از ۶ سال همکاری

بحرینی در پایان گزارش از قصدش برای خداحافظی با شرکت پلیمر آریاساسول پس از مجمع عمومی پرده برداشت و از مسئولینی که به خواسته او احترام گذاشته و با جدایی او موافقت کردند تشکر کرد.

کد خبر 450472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =