تسهیلاتی که ابربدهکاران گرفتند، چگونه گرانی ایجاد کرد؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: ابربدهکاران بانکی قطعا افرادی نبوده اند که ورشکسته شده باشند و نیازی به این مبالغ داشته باشند در نتیجه اراده و خواستی برای شفاف سازی نبوده است چراکه ابربدهکاران بانکی به راحتی ایجاد نمی شوند.

به گزارش صدای بورس، آلبرت بغزیان در پاسخ به این پرسش که این اقدامات چه تبعات اقتصادی دارد. اظهار داشت: مردم سپرده ای در بانک دارند و بانک این سپرده را به فردی وام داده است و آن فرد آن مبلغ را در کاری مصرف کرده است، اینکار غیر مولد و غیر اشتغال زا و تنها سودآور بوده است که تنها منجر به تورم و احتکار کالا خواهد شد.


بیشتر بخوانید: این ۴ بانک ابربدهکاران خود را معرفی کردند + جدول جزئیات


وی افزود: این ابربدهکاران بانکی قطعا به زمینه هایی وارد شده اند که می‌توانند از امضاهای طلایی استفاده کنند و دسترسی به منابع دیگری نیز داشته اند و ممکن است این مبالغ را در بازارهای مالی رمزارز، ارز و خودرو برده باشند و مسلما چنین بدهکارانی سرمایه های خود را در حوزه های سود آور و مقطعی سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش خبرآنلاین، بغزیان متذکر شد: در نتیجه تبعات این اقدامات گرانی و تورم افسارگسیخته خواهد بود چراکه این پول در تولید و اشتغال نرفته است و از طرفی به واردات کالاهای خارجی و بیکاری نیز دامن زده است و اثرات مثبتی برای چنین وجوهی قابل تصور نیست.

کد خبر 450234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =