کمک به آرامش بورس با ثبات نرخ سوخت صنایع

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تعیین سقف برای نرخ سوخت صنایع، جلوی نوسانات شدید بازار سرمایه را خواهد گرفت و تولید را هم پیش‌بینی‌پذیر خواهد کرد.

صدای بورس - محبوبه قرمزچشمه؛ نرخ خوراک و سوخت پتروپالایشی ها، سیمانی‌ها و سایر صنایع توسط مدیرکل دفتر محیط کار و محیط زیست وزارت صنعت ابلاغ شد.

مالک شریعتی نیاسر، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صدای بورس در خصوص تعیین سقف برای نرخ سوخت صنایع، تصریح کرد: در سال‌های اخیر روش محاسبه نرخ سوخت صنایع وابسته به نوسانات بازار انرژی جهانی بود که تاثیرات جدی بر نرخ سوخت صنایع کشور داشت و بعضاً بسیار بالاتر از نرخ صادراتی محاسبه می‌شد.

وی افزود: دولت تصمیم بسیار درستی گرفت؛ تاثیر جنگ اوکراین بر افزایش قیمت گاز در بسیاری از کشورها نشان داد که اگر با اتخاذ این تصمیم سقفی برای نرخ گاز صنایع گذاشته نمی‌شد، امروز تولید در کشور با مشکلات جدی مواجه شده بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون صنایع ما می‌توانند مطمئن باشند که حداکثر نرخ سوختشان، نرخ صادراتی سوخت ایران خواهد بود.


بیشتر بخوانید:

ابلاغ نرخ خوراک و سوخت صنایع از سوی وزارت صمت


شریعتی گفت: مهمترین تاثیر این تصمیم ایجاد ثبات در نرخ گاز صنایع است که در نتیجه آن علاوه بر پیش‌بینی‌پذیری تولید، وزارت نفت نیز امکان برنامه‌ریزی برای درآمدهای خود را خواهد داشت تا بیش یا کم برآوردی نداشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: ثبات اقتصادی و نرخ‌ها، مولفه‌های بسیار کلیدی و حیاتی برای برنامه‌ریزی و تصمیم گیری تولیدکنندگان و صاحبان صنایع است.

وی ادامه داد: تعیین این سقف قیمتی در بورس هم بسیار موثر است چرا که جلوی نوسانات شدید بازار سرمایه را خواهد گرفت؛ این تصمیم مشترک دولت و مجلس به آرامش و ثبات بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

شریعتی گفت: تعیین سقف برای نرخ سوخت صنایع، جلوی نوسانات شدید بازار سرمایه را خواهد گرفت و تولید را هم پیش‌بینی‌پذیر خواهد کرد.

کد خبر 450110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =