۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳
میلگرد و آهن در بازار گران شد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با گلایه بر اینکه هنوز خرید و فروشی در بازار انجام نشده اما آهن و میلگرد گران شده اند، گفت: مقصر اصلی این افزایش قیمت ها را ما تولیدکنندگان می دانیم.

به گزارش صدای بورس، در هفته گذشته بازار خرید و فروش آهن با رشد قیمت ها روبرو شده است. این افزایش قیمت در حالی به وجود آمده که هنوز معاملات در بازار رونق نداشته و در اوایل اردیبهشت ماه بازار شاهد رونق معاملات و افزایش ساخت و ساز خواهد بود.

حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در خصوص دلایل افزایش قیمت آهن آن هم در هفته نخست سال ۱۴۰۱ گفت: متاسفانه بازار در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته با رشد ۱۵۰۰ تومانی در قیمت هر کیلو میلگرد روبرو شد. در آن مقطع برای ما این سوال مطرح شد که به چه دلیل افزایش قیمت ها به وجود امده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته نخست فعالیت واحدها در سال جاری بازار با افزایش ۵۰۰ تومانی هر کیلو ملیگرد روبرو شده است، افزود: در مجموع از اسفند تا ۲۰ فروردین ماه بازار شاهد رشد دو هزار تومانی تیرآهن و میلگرد در هر کیلو است.


بیشتر بخوانید: وضعیت بازار میلگرد چگونه است؟


رئیس اتحادیه فروشندگان اهن دلایل افزایش قیمت ها را افزایش قیمت دستمزد و تغییرات قیمتی توسط واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: هنوز در بازار معامله ای نشده که ما به مشتریان قیمت ها را بالا بگوییم ما مقصر اصلی افزایش قیمت ها را واحدهای تولیدی می دانیم.

رستگار تاکید کرد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای افزایش قیمتها وجود ندارد اگر واحدهای تولیدی بخواهند افزایش دستمزدها را عنوان کنند رقم ها به حدی نیست که بازار مدام با افزایش قیمت روبرو باشد علاوه بر این تغییرات بین المللی نیز نمی تواند تاثیری بر بازار داخلی اهن داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، وی تصریح کرد: نباید مصرف کنندگان تاوان مشکلات صادراتی تولیدکنندگان را پرداخت کنند. امروز هر کیلو تیرآهن از ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۷هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و هیچ پاسخی نیز در مورد دلایل افزایش قیمت ها عنوان نمی شود. در مجموع به نظر می رسد دولت باید تدبیر مناسبی را برای ساماندهی قیمت محصولات فولادی اعمال نماید تا بازار شاهد این نوسانات قیمتی نباشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تاکید کرد: ما هنوز معامله ای انجام نداده ایم و طبیعتا اوایل اردیبهشت ماه خرید و فروش ها آغاز می شود چرا باید در شرایطی که بازر خرید و فروشی ندارد آهن گران شود.

کد خبر 449834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =