ایران خودرو و سایپا توان خرید سهام خود را ندارند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خرید سهام ایران خودرو و سایپا توسط شرکت‌های زیر مجموعه این ۲ شرکت و با پول خود این شرکت‌ها غیرقانونی است.

به گزارش صدای بورس، عزت اله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: برخی از شرکت‌های زیر مجموعه ایران خودرو و سایپا، با هزینه خود این ۲ خودروساز، سهام آن‌ها را می‌خرند که این موارد جزو بی نظمی آن‌ها به شمار می‌آید که دولت به این موضوع ورود کرده است.

در میان دستورات ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور، تعیین‌تکلیف واگذاری مدیریت دولتی شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا حداکثر ظرف ۶ ماه آینده به بخش غیردولتی از جمله راهکارها بود که موردتوجه اکثر فعالان حاضر در بازار خودرو قرار گرفت.


بیشتر بخوانید:

تعرفه واردات خودرو چند درصد شد؟


آقای قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفته بود سهام حدود ۵‌ درصدی دولت در ایران‌خودرو و سهام حدود ۱۸‌ درصدی دولت در سایپا، کامل وثیقه است؛ بنابراین ابتدا باید این وثیقه‌ها آزاد شوند تا امکان واگذاری آن‌ها فراهم شود.

آقای فاطمی امین وزیر صمت گفته بود قیمت گذاری در دو شرکت ایران خودرو و سایپا آغاز شده و امیدواریم تا چند ماه آینده این دو شرکت در بورس به صورت بلوکی عرضه شوند.

کد خبر 449824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =