با این نرخ دلار، واردات خودرو به صرفه نیست

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: با قیمت کنونی دلار بعید است که صرفه داشته باشد کسی با ارز آزاد اتومبیل را خریداری کرده و باضافه هزینه گمرکی وارد کشور کند زیرا قیمت‌ها صددرصد بالا می‌رود.

به گزارش صدای بورس، حمیدرضا قندی درباره آخرین وضعیت قیمت خودرو در کشور اظهار داشت: هنوز تریلی‌های حامل خودروها را به استان‌ها از جمله اصفهان انتقال نداده‌اند و معاملات زیادی هم انجام نشده که وضعیت بازار خودرو مشخص شود اما همه ساله در فروردین قیمت‌ها نسبت به قبل تا حدی رشد می‌کند. باید توجه داشت که ماشین صفر کیلومتر در بازار کم است.

وی افزود: اگر اعتصاب تریلی‌های حامل که خودرو صحت داشته باشد این احتمال وجود دارد که در سطح شهرستان‌ها با کمبود خودروی صفر مواجه شویم، در هر حال مصرف‌کننده خودروی صفر در بازار وجود دارد اما اتومبیل صفر هنوز دیده نمی‌شود و خریداران منتظر ماشین مدل ۱۴۰۱ هستند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان در ادامه تصریح کرد: ۹۰ درصد کمبود عرضه به خودروسازان مربوط می‌شود مسئله بعدی هم اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد مصرف‌کنندگان هم اتومبیل‌های خریداری‌شده را برای فروش وارد بازار نمی‌کنند، برخی نیز احتکار خانگی دارند و ماشین‌ها به سمت پارکینگ منازل می‌روند تا در آینده قیمت‌ها مشخص شود که این هم روی بازار تاثیرگذار است.


بیشتربخوانید:پژو در گرانی همچنان می‌تازد


وی با اشاره به آخرین قیمت برخی خودروهای مدل ۱۴۰۱ گفت: در حال حاضر پژو پارس سال ۲۹۵ میلیون تومان، پارس تیوفایو ۳۶۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۸۳ میلیون تومان، دنا اتوماتیک توربوی فول ۴۸۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ پانارومای دنده‌ای با نرخ ۳۸۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قندی در ادامه با بیان اینکه خودروهای مدل ۱۴۰۱ کارخانجات سایپا هنوز وارد بازار اصفهان نشده‌اند، افزود: اکنون تیبا دو مدل ۱۴۰۰؛ ۱۸۴ میلیون تومان، تیبا صندوقدار ۱۷۱ میلیون تومان، پراید با مدل ۹۹ (توقف تولید) ۱۶۷میلیون تومان، کوییک R در بهترین رنگ ۲۰۰ میلیون تومان، کوییک ساده ۱۹۲ میلیون تومان و ساینا ۱۹۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی درباره واردات خودرو نیز به ایلنا بیان داشت: فعلا در زمینه واردات خودرو بین شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس اختلاف وجود دارد، یک روز اعلام می‌شود واردات آزاد شد، روز دیگر می‌گویند از بودجه جدا شد. مردم فعلا سردرگمند، هنوز کسی به صورت رسمی اعلام نکرده که آیا واردات خودرو خواهیم داشت یا خیر، ولی باتوجه به قیمت کنونی دلار بعید است که صرفه داشته باشد کسی با ارز آزاد اتومبیل را خریداری کرده و باضافه هزینه گمرکی وارد کشور کند زیرا قیمت‌ها صددرصد بالا می‌رود، در صورتی این امکان وجود دارد که صادرات هم داشته باشیم تا صادرکننده در ازای صادرات واردات داشته باشد تا قیمت‌ها عادلانه شود.

کد خبر 449721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =