برق صنایع از اواخر اردیبهشت محدود می‌شود

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از اواخر اردیبهشت ماه، محدودیت‌هایی برای توزیع برق در صنایع اعمال خواهد شد.

به گزارش صدای بورس، «بهادر احرامیان» گفت: از وزارت نیرو به ما اعلام کردند که در فروردین و اردیبهشت ماه حداکثر استفاده را از ظرفیت‌های تولیدی داشته باشید چرا که از اواخر اردیبهشت همچون سال گذشته با قطعی برق مواجه می‌شوید.

وی در خصوص میزان و ساعت قطعی‌ها افزود: هنوز جدولی ارائه نشده است و همه چیز بستگی به دمای هوا و میزان مصرف برق خانگی دارد اما ممکن است علاوه بر روزها، حتی در شب‌ها هم محدودیت‌ها اعمال شود.


بیشتر بخوانید: امسال هم قطعی برق خواهیم داشت؟


نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بیان کرد: صنعت فولاد بین ۴ الی ۶ هزار مگاوات بر ساعت، برق نیاز دارد و این میزان برای کل زنجیره است یعنی از معدن تا محصول نهایی، قطعی برق باعث توقف کامل تولید می‌شود و هزینه‌های واحدهای تولیدی را افزایش می‌دهد.

به گزارش تجارت نیوز، احرامیان افزود: به‌نظر نمی‌آید که ما چه در گاز و چه در برق، کمبود داشته باشیم؛ مشکل کشور ما اتلاف انرژی در بخش مصارف خانگی است بطوریکه با تغییر فصول به یکباره مصرف برق یا گاز در کشور بیش از ۱۰ برابر افزایش می‌یابد و این یعنی انرژی تلف می‌شود.

کد خبر 449687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =