۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
خبر خوش وزیر نفت درباره قیمت بنزین

وزیر نفت گفت: افزایش قیمت بنزین برای سال جاری نخواهیم داشت.

به گزارش صدای بورس، جواد اوجی، وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت بنزین در ۱۴۰۱ تغییری می‌کند؟ افزود: هیچ‌گونه افزایش قیمت بنزین را در سال ۱۴۰۱ نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که منابع حاصل از صادرات نفت به صورت ارز به کشور برمی‌گردد؟ عنوان کرد: بله، هیچ مشکلی نداریم و به تأمین نیازهایی که کشور دارد نیز کمک می‌شود. از محل درآمد پتروشیمی هم پیش‌بینی‌مان این است که تا پایان امسال ۱۲ میلیارد دلار در سامانه نیما ارز وارد شود.


بیشتر بخوانید:

چرا سهمیه جدید بنزین برای برخی واریز نشد؟


وزیر نفت تصریح کرد: این ۱۲ میلیارد دلار قابل‌توجه است و کمک می‌کند تا سایر بخش‌ها بتوانند از این ارز استفاده کنند. به جد می‌گویم سرجمع درآمدهای حاصل از نفت ، میعانات گازی، خالص گاز، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی امسال نزدیک به ۵/۲ برابر سال گذشته است. فقط در بخش گاز، سال گذشته وصول درآمد حاصل از خالص گاز صادراتی تقریبا کمتر از یک میلیارد دلار بود، اما تا پایان امسال ۵/۴ میلیارد دلار فقط درآمد خالص گاز صادراتی‌مان است؛ این هم قابل‌توجه است.

اوجی در پاسخ به این پرسش که چه بخشی از این افزایش درآمد به خاطر افزایش قیمت نفت بوده است؟ متذکر شد: افزایش قیمت نفت هم نقش داشته ولی اول اینکه افزایش قیمت نفت در این دو، سه ماه اخیر رخ داد؛ دوم آنکه ما از نظر حجمی، میزان و وزنی یعنی در همه ابعاد، هم در صادرات گاز، هم فرآورده‌های نفتی، هم محصولات پتروشیمی و هم نفت و میعانات گازی افزایش داشته‌ایم و این افزایش هم رقم‌های چشمگیری بوده است.

به گزارش گسترش نیوز، وی همچنین در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود که ایران از ابزار تخفیف برای صادرات بیشتر نفت استفاده کرده است. تأیید می‌کنید؟ خاطرنشان کرد: نرخ‌های ما خیلی رقم‌های خوب و متعارفی است. نرخ‌هایی که هم نفت خام و هم میعانات گازی و همه محصولات دیگرمان را می‌فروشیم، مبنی بر قیمت‌های روز دنیا هستند که نرخ‌های خوبی است.

کد خبر 449383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =