رکورد سقوط قیمت این گوشی ها در بازار

اطلاعاتی در خصوص ارزش فروش مجدد ۵۰۰ تلفن هوشمند فراهم شده که بررسی آنها به خصوص نکات جالبی را بارز می کند.

به گزارش صدای بورس، بر اساس این اطلاعات، در مدت سه سال ارزش گوشی‌های پرچمدار اندروید دو برابر سریعتر از آیفون افت می کند.

نسل جدید تلفنهای تاشو مانند گلکسی زد ۳ در مدت پنج ماه از زمان عرضه به بازار نیمی از ارزش خود را از دست دادند.

نسل جدید تلفنهای تاشو مانند گلکسی زد ۳ در مدت پنج ماه از زمان عرضه به بازار نیمی از ارزش خود را از دست دادند.

ارزش گوشی دست دوم گوگل پیکسل و وان پلاس در مدت ۳۰ روز تقریبا نصف قیمت فروش آن بود. گوشی‌های ارزان اندرویدی در مدت یک سال به طور میانگین ۴۱.۸۲ درصد از ارزش خود را از دست می دهند و پس از گذشت سه تا چهار سال بی ارزش می شوند.


بیشتر بخوانید:

آیفون دار شدن ارزان‌تر می‌شود


برای کاربران آیفون اوضاع خیلی هم گل و بلبل نیست. به عنوان مثال گوشی آیفون SE مدل ۲۰۲۰ در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۳۸.۳۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و در سال ۲۰۲۱ هم ۴۸.۷۴ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد و رکورددار سریعترین افت ارزش یک مدل آیفون تا به این تاریخ بود.

به گزارش گسترش نیوز، مقایسه آیفون با آندروید به خوبی نشان می دهد که کدام یک از نظر ارزش بهتر ارزش خود را حفظ می کند. در مدت یک تا چهار سال از زمان عرضه به بازار ، یک گوشی جدید آیفون ۱۴.۸۰ درصد از ارزش خود را از دست می دهد در حالی که این میزان برای دستگاه های اندرویدی ۳۲.۱۸ درصد است. پس از چهار سال گوشیهای آیفون ۴۷.۴۹ درصد از ارزش اولیه خود را از دست می‌دهند در حالی که گوشی‌های پرچمدار اندرویدی ۷۸.۹۴ درصد از ارزششان را از دست می دهند.

کد خبر 449205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =