برای دوران پساتحریم آماده‌ایم؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید که بخش خصوصی آماده است مانند سال‌های تحریم، در دوران پساتحریم نیز نقش خود را ایفا کند.

به گزارش صدای بورس، با وجود آنکه هنوز مذاکرات وین به نتیجه نهایی نرسیده، اما به نظر می‌رسد فعالان اقتصادی بخش خصوصی خود را آماده کرده‌اند تا با رسیدن به توافقی جدید، از فضای پساتحریم استفاده کنند.

در سال‌های گذشته که دست دولت در تامین منابع ارزی بسته بوده، صادرکنندگان بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف توانسته‌اند، شرایط را برای بازگشت ارز به کشور و تامین نیازهای وارداتی فراهم کنند. حالا رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید همانطور که این بخش در دوران جنگ اقتصادی به وظیفه خود عمل کرده، آماده نقش آفرینی در سال‌های آینده نیز خواهد بود.

غلامحسین شافعی در پیام خود به مناسبت ورود به سال جدید اعلام کرده که اتاق بازرگانی آماده است در مسیر توسعه اقتصادی کشور گام‌های بزرگی بردارد.

در پیام نوروزی رئیس اتاق بازرگانی ایران آمده: آغاز قرن جدید، یک فال نیک است برای زنده شدن نور امید در دل‌ها.

از خداوند بهار و زیبایی می‌خواهیم که همراه با تغییر این فصل، تحولی احسن در احوال‌ها مقدر کند.

گرداننده فصل‌ها با پیشکش بهار، اثبات می‌کند که فاصله میان نیستی و هستی می‌تواند کوتاه باشد. درختانی که تا چند روز پیش، همچون تکه چوبی بی‌جان نمود داشتند، حالا با جوانه‌های سبز به نماد زندگی و پویایی بدل شده‌اند. این معجزه طبیعت که آموزگار جهان به نمایش گذاشته، بزرگ‌ترین دلیل برای امیدواری است.

در واپسین روزهای قرن چهاردهم، بارقه‌های امید برای ایجاد تغییر در فضای اقتصاد، نمایان شده است تا شاید قرن جدید را بدون تحریم‌های ظالمانه آغاز کنیم.

فعالان بخش خصوصی که در دوران تحریم در میدان جنگ ایستادند تا از کیان اقتصاد دفاع کنند، آماده‌اند تا در دوران پساتحریم نیز در راه توسعه ایران نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش ایسنا،در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با نام جهش تولید مزین شده بود، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی با مجاهدت تمامی اقتصادگردانان به مدار مثبت بازگشت و این امیدواری پررنگ‌تر شده است که در سال پیش رو رشد چشمگیرتری برای اقتصاد رقم بخورد.

در روزهایی که زیبایی‌های بهار رخ می‌نماید، برای تمامی هم‌وطنانم آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و امیدوارم در کنار هم در سال جدید و قرن تازه، روزها و لحظات زیباتری برای ایران عزیزمان بسازیم.

کد خبر 448989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =