چند درصد از مجوزهای کسب و کار شفاف شدند؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در آخرین جلسه هیات مقررات زداییِ امسال، تمام مجوزهای شروع کسب و کاری که از طرف وزارتخانه‌ها صادر می‌شود را در هیات تصویب و شفاف شد و تمام شروط مبهم را حذف کنیم.

به گزارش صدای بورس، احسان خاندوزی گفت: ۱۳۹۳ مجوز شروع کسب و کار از ۱۵۰۰ مجوز در هیات مقررات زدایی به طور کامل تصویب شد. یعنی بیش از ۹۲ درصد از تمام مجوزهای شروع کسب و کار در استانداردهای سهولت و آسان گیری شروع کسب و کار قرار گرفتند. اکنون ۸ درصد از مجوزهای کسب و کار باقی مانده و بخش عمده آن ها به مجوزهایی متعلق است که شهرداری، نظام پزشکی و کانون وکلا صادر می کنند.

به گفته او، از روز ۶ فروردین ۱۴۰۱ تمام دستگاه های اجرایی مکلف هستند که مجوزهای شروع کسب و کار را به صورت الکترونیکی صادر کنند. از این روز به بعد صدور مجوز کاغذی مصداق تخلف از قانون خواهد بود. برای اینکه ارتباط سامانه وزارت اقتصاد با تمام دستگاه ها و درگاه ملی مجوزها برقرار باشد، تیم هایی را در نظر گرفتیم و دوستان حتی در روزهای ۲۹ اسفند، ۱ و ۲ فروردین نیز به لحاظ پشتیبانی فنی در درگاه ملی مجوزها مستقر هستند.


بیشتربخوانید:با کنار رفتن تحریم‌ها، کدام حوزه رونق می‌گیرد؟


او گفت: اتصال به درگاه ملی مجوزها به صورت بخشی انجام شده و نیمی از وزارتخانه های کشور در کنار شهرداری و ... همچنان به صورت سامانه ای متصل نیستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صدور الکترونیکی مجوزها و اتصال به درگاه ملی مجوزها در اصلاحیه ماده ۷ سیاست های کلی اصل ۴۴ اسفند سال ۹۹ تصویب شد و مهلتی یکساله به ۳۳ دستگاه صادرکننده مجوز داده شد.

کد خبر 448859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =