سودجویی مغازه داران توزیع مرغ با نرخ های بالاتر

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: به رغم افزایش هزینه‌های تولید مرغداران، مرغ را با نرخ مصوب عرضه می‌کنند.

به گزارش صدای بورس، حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به افزایش جوجه ریزی و تولید مشکلی در بحث تامین مرغ نداریم.

به گفته او، علی رغم افزایش قیمت تمام شده ناشی از گرانی جوجه، ریزمغذی، دارو، حمل و نقل و ... مرغداران همچنان به نرخ مصوب عرضه می‌کنند.

اسداله نژاد گفت: سودجویی در بحث عرضه علت اصلی نوسان قیمت مرغ در خرده فروشی‌هاست چرا که کمبودی در سطح کشور نداریم.


بیشتر بخوانید: عرضه مرغ در بازار ۵۰۰ هزار تن بیشتر از نیاز مردم


بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ ۳۱ تا ۳۴ هزار تومان، ران مرغ ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان، سینه ۶۲ تا ۶۵ هزار تومان و فیله مرغ ۶۸ تا ۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به روزهای اخیر کمی افزایش داشته است، در حالی که مسئولان پشتیبانی امور دام اذعان می‌کنند که با توجه به فراوانی عرضه مرغ گرم و منجمد قیمت در ایام پایانی سال نوسانی ندارد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: روزانه بیش از ۷ هزار تن مرغ در سطح بازار عرضه می‌شود که با افزایش سرانه مصرف ناشی از پایین بودن قیمت مرغ در مقایسه با دیگر محصولات پروتئینی مشکلی در تولید و توزیع نداریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسئولان انجمن و تشکل‌ها می‌گویند که همه ساله به استثنای ۲ سال قبل به دلیل شرایط کرونا، بیشترین تنش را در نیمه اول اسفند در بازار مرغ داشتیم، اما هم اکنون شرایط به گونه ای باثبات است که مرغداران به رغم افزایش هزینه، همچنان با نرخ مصوب مرغ عرضه می‌کنند که با این وجود پیش بینی می‌شود که بازار مرغ شب عید در ثبات و آرامش به سر برد.

کد خبر 447986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =