توسعه بازار سرمایه با ورود کسب‌وکارهای پلتفرمی/ تغییر نگاه تحلیلگران از سودمحوری به رشدمحوری

مدیرعامل فرابورس ایران، در جریان بازدید از شرکت تپسی با اشاره به اینکه ورود صنایع جدید به بازار سرمایه از اهداف فرابورس است، عنوان کرد: سیاست فرابورس عمق دادن به بازار، تنوع‌دهی و ورود صنایع جدید است. این مجموعه در تلاش است تا صنایعی مستقل از تصمیم‌های دولتی و تغییرات نرخ ارز با آینده‌ای رو به رشد را وارد بازار سرمایه کند.

به گزارش صدای بورس، در این بازدید که با همراهی تعدادی از مدیران فرابورس انجام شد، میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس از بخش‌های مختلف تپسی بازدید کرد و با تازه‌ترین دستاوردهای این شرکت در حوزه واقعیت افزوده، علم داده و هوش مصنوعی آشنا شد.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی تحلیلگران بازار سرمایه با صنایع جدید گفت: در تحلیل صنایعی مانند کسب‌وکارهای پلتفرمی، لازم است که کارشناسان و تحلیلگران، با مدل‌های جدید ارزش‌گذاری این کسب‌وکارها آشنا شوند و رویکرد خود را از نگاه مبتنی بر دارایی‌های فیزیکی و سود، به نگاه مبتنی بر رشد تغییر دهند.

در این بازدید میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی به معرفی صنعت کسب‌وکارهای اینترنت‌محور و ظرفیت‌های رشد آن در دنیا و ایران پرداخت. منشی‌پور با اشاره به اینکه رشد سریع این کسب‌وکارها عامل اصلی جذابیت آنها بوده است، عنوان کرد: ورود شرکت‌های اینترنت‌محور به بورس‌ها در دنیا طی ۵ سال گذشته ۸ برابر شده ‌است.

او در ادامه عنوان کرد: کسب‌وکارهای اینترنت‌محور با توجه به ظرفیتی که دارند، عمده سرمایه‌گذاری خود را در سال‌های اولیه معطوف به رشد می‌کنند.

در بخش دیگری از این بازدید، هومن دمیرچی، معاون عملیات تپسی به تشریح برنامه‌های توسعه‌ای تپسی پرداخت. وی با معرفی دو محصول جدید تپسی عنوان کرد: توسعه سریع جغرافیایی، اضافه کردن محصولات جدید و ورود به بازارهای تازه از مهمترین برنامه‌های تپسی در مسیر پیش‌رو است.

محمدمهدی صادق، مدیر تکنولوژی تپسی نیز با اشاره به توانمندی‌های فنی تیم تپسی، به تاثیر استفاده از تکنولوژی و هوش مصنوعی بر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد در این مجموعه پرداخت.

گفتنی است، این بازدید به دنبال درج نماد شرکت تپسی در بازار سرمایه، به عنوان اولین شرکت فعال در حوزه کسب‌وکارهای پلتفرمی، صورت گرفت.

کد خبر 445916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =