عزم شستا در خودکفایی کشور / ایران در تولید پارچه ایربگ خودکفا شد

خط تولید پارچه کیسه هوای خودرو با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل شستا، امام جمعه زنجان، استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس و مقامات استانی در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.

به گزارش صدای بورس، شرکت نخ تایر صبا از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، با تکیه بر توان مهندسان و متخصصان داخلی و حمایت شستا موفق به بومی‌سازی دانش‌ تولید پارچه کیسه هوا یا همان ایربگ در کشور شد.
براساس گزارش شستا رسانه، روز چهارشنبه مورخ ۶ بهمن ۱۴۰۰، خط تولید پارچه ایربگ خودرو با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، حضرت آیت‌الله خاتمی امام جمعه زنجان، محسن افشاری استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.
این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۶۰۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ تن پارچه کیسه هوا را دارد و با تولید حدود ۴.۵ میلیون متر مربع پارچه ایربگ کشور را بعد از ۵۰ سال از واردات این محصول بی نیاز می‌کند.
‌تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو منجر به صرف‌جویی ارزی ۳۰ میلیون یورو در سال خواهد شد.


آغاز عملیات احداث پروژه استیل کورد
در ادامه این مراسم همچنین کلنگ زنی پروژه استیل کورد شرکت نخ تایر صبا به دست مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انجام شد.
فاز اول این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۲۵۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار تن اتسل کورد را دارد.
با بهره‌برداری از این پروژه ملی، شرکت نخ‌ تایر صبا تنها شرکت در خاورمیانه و همچنین از معدود شرکت‌هایی در جهان خواهد بود که محصولات متنوعی در صنعت استحکام‌دهنده‌های انواع تایر تولید می‌کند و اجرای این طرح در استان زنجان به لحاظ دانش و تکنولوژی بالا، اشتغال‌زایی و منحصر به فرد بودن، برای این استان اهمیت بالایی دارد.
با توجه به تغییر تکنولوژی تولید تایر از بایاس به رادیال و به منظور هماهنگی با صنعت روز دنیا، اجرای این طرح برای صنعت تایر بسیار ضروری و حیاتی است و این کارخانه نقش مهمی در تامین نیاز روزافزون صنعت تایر کشور به ماده اولیه و مهم استیل‌کورد را ایفا و نیاز تایرسازان داخلی را تامین خواهد کرد که مهمترین مزیت اجرای طرح است.
شایسته ذکر است، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک در حالی بیستمین سال از فعالیت خود را سپری می‌کند که در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده منسوج استخوان‌بندی و پارچه‌های صنعتی در منطقه خاورمیانه است و پیش از این هم کشورمان را در تولید نخ تایر خودرو خودکفا کرده بود.

کد خبر 445761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =