۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
منتظر ریزش قیمت خودرو باشید

نایب رئیس کمیسون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات ۵۰ هزار خودرو سبب کاهش قیمت خوردوهای خارجی می شود که کاهش نرخ خودروهای داخلی را نیز به همراه دارد.

به گزارش صدای بورس، سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر در مجلس و نایب رئیس کمیسون صنایع و معادن در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو با اشاره به موافقت کمیسیون تلفیق برای واردات ۵۰ هزار خودروی سبک و ۱۰هزار خودروی سنگین در سال آینده گفت: در حال حاضر عرضه و تقاضای خودرو در کشور برابر نیست و همچنین در حوزه ماشین آلات معدنی و سنگین نیاز جدی در کشور وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: پیش از موافقت کمیسیون تلفیق، کمیسیون صنایع نیز اصرار داشت که برای تنظیم بازار میزان محدودی واردات انجام شود تا عرضه و تقاضا مقداری بهبود پیدا کند.

نتیجه واردات خودرو ایجاد آرامش در بازار است

حسینی کیا با بیان اینکه نتیجه واردات خودرو در سال آینده ایجاد آرامش در این بازار است، بیان کرد: این واردات انحصار را از بین می برد و موجب رقابت و تنظیم بازار می‌شود. ورود ۵۰ هزار خودرو سبب کاهش قیمت خوردوهای خارجی می شود که سایه آن بر خودروهای داخلی نیز می افتد و قیمت آنها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس تاکید کرد: در حال حاضر خودروی خارجی هشت برابر قیمت اصلی خود در کشور فروش می رود. با واردات محدود، سبب کاهش و ریزش در قیمت آن ها خواهیم بود. با کاهش قیمت خودروهای خارجی و تمایل به خرید آن ها، رقابت با خودروهای داخلی نیز ایجاد می شود و نتیجه آن کاهش قیمت خودروهای داخلی می شود.


بیشتر بخوانید:

فکوس مجلس روی طرح ساماندهی صنعت خودرو


هدایت نقدینگی از خودرو به سمت تولید و اشتغال

وی تصریح کرد: ورود ۵۰ هزار خودرو سبک و ۱۰ هزار خوردوی سنگین، دلالی را از خوردو خارج می کند. هدف اصلی این است که نقدینگی جامعه از خودرو به سمت تولید و اشتغال حرکت کند.

به گزارش گسترش نیوز، وی افزود: بخشی از دلایل گرانی خودرو متوازن نبودن عرضه و تقاضا است. در چنین شرایطی حتی کسی که ثروتمند هم است، خودرو با قیمت بالا نمی خرد اما واردات خودرو باعث می شود خودروی خارجی با قیمت بالای چند میلیارد، خود به خود کاهش پیدا کند و خرید و فروش بیشتر شود.

کد خبر 445542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =