این ماه دولت یارانه جدید را واریز می‌کند؟

در ماه بهمن دولت باید به طور قطعی دو یارانه را واریز کند و یک احتمال درباره واریز یارانه نقدی جدید نیز وجود دارد.

به گزارش صدای بورس، دولت در ماه پیش‌رو باید دو یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، احتمالا واریز یارانه نقدی جدید نیز وجود دارد.

دولت باید در روز دهم بهمن ماه یارانه معیشتی بنزین را واریز کند، مبلغ این یارانه برای هر خانوار متناسب با تعداد اعضای آن بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است.

واریز یارانه معیشتی بنزین از آذر ماه سال ۱۳۹۸ آغاز شد و بیست و هفتمین مرحله آن تا ۱۰ روز آینده به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مثل ماه‌های گذشته، خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنح نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی می‌گیرند.

همچنین از یارانه حدود هفت میلیون خانوار نیز مبلغ ۳۵ هزار تومان به عنوان قسط مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا کسر می‌شود. دومین یارانه‌ای که باید دولت در بهمن ماه واریز کند، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است.

در روز بیستم بهمن ماه، صد و سی و دومین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. همچنین از یارانه ۲۱ میلیون خانوار یارانه‌بگیر بیستمین قسط مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا برداشت می‌شود.


بیشتر بخوانید:

رشد ۲۵ درصدی شاخص کل بورس تا پایان۱۴۰۰ / صنعت سودآور


یارانه جدید در بهمن ماه واریز می‌شود؟

قرار بود همزمان با واریز یارانه معیشتی بنزین یارانه جدید نیز واریز شود اما انجام نشد، سپس اعلام شد که واریز یارانه جدید به ماه بعد موکول شده است.

طبق گفته معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، قرار بود در دی ماه یک خانوار چهار نفره ۸۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت کند.

مبلغ یارانه جدید قرار بود پلکانی باشد، یعنی دهک‌های اول تا چهارم نفری ۱۲۶ هزار تومان و دهک‌های پنجم تا هفتم ماهانه ۹۰ هزار تومان یارانه بیشتر بگیرند. تعداد مشمولان نیز همان ۶۰ میلیون نفری است که یارانه معیشتی دریافت می‌کند.

آنطور که دولت اعلام کرده قرار است یارانه جدید منابع جدیدی که از حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به دست می‌آید پرداخت شود. در حال حاضر نیز لایجه حذف آن به مجلس رفته و تصمیم نهایی را باید نمایندگان مجلس بگیرند.

به گزارش گسترش نیوز، اگر نمایندگان برای حذف ارز ترجیحی چراغ سبز نشان دهند، احتمالا دولت همزمان با واریز یارانه معیشتی یارانه جدید نیز واریز می‌شود، در غیر این صورت امکان موکول شدن آن به زمان دیگری وجود دارد.

کد خبر 445366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  7 1
  ما منتظریم پرداخت کنید واقعا اینقدر بی ارزشیم هزار تا گرفتاری داریم .بدیمش جا اجاره قرض قسط .
  • ناشناس IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
   0 0
   یارانه جدید و بریزید حسابمون چون واقعاً با این یارانه 45 تومان نمیشه با این گرانیهای افسار گسیخته زندگی کرد اگر ممکنه حرف های ما رو به گوش مسؤولان برسانید چون با این وضعیت گرانی و با توجه به این که بنده 3 فرزند دارم و مشکلات تحصیلی و فاقد منزل مسکونی مناسب هستیم لذا خواهشمند است نسبت به قشر ما که از طبقه محروم جامعه محسوب می شویم حمایت های لازم صورت پذیرد
 • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  0 0
  خوب چرانمیدن این یارانه ۴۵تومن پول پفک نمیشه
 • IR ۰۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  0 0
  چند ماهه میگید یارانه میخواد زیاد بشه شب میخوابیم صبح بیدار میشیم همه چی گرون میشه پس کی میخواید اقدام کنید