افزایش سرمایه ۶۰ درصدی «سپ» کلید خورد

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش افزایش سرمایه ۶۰ درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سرمایه‌گذاران دارد.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش افزایش سرمایه ۶۰ درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سرمایه‌گذاران دارد.
افزایش سرمایه از مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۸,۰۰۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد و ۳،۰۰۰ میلیارد ریال مبلغ افزایش سرمایه به منظور خرید دستگاه کارتخوان صرف خواهد شد. بنابر این گزارش، این شرکت از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ماه سال جاری مبلغ ۳۱,۷۸۲,۳۲۷ میلیون ریال درآمد شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (مبلغ ۲۳,۸۵۰,۴۹۱ میلیون ریال درآمد داشته)، رشد ۳۵ درصدی را تجربه کرده است. عمده رشد درآمد شرکت در سال جاری از محل درآمد حاصل از ارائه خدمات کارتخوان و درآمد پین و اعتبار فروخته شده درگاه‌هاست. باتوجه به زمانبر بودن استخراج اطلاعات صورت وضعیت بانک‌ها و شاپرک و اپراتورها، اطلاعات به‌صورت برآوردی لحاظ شده و احتمالا در پایان سال ممکن است داده‌ها کمی متفاوت باشد. این شرکت معمولا از روند با ثباتی در ارائه گزارش پیروی می‌کند و میانگین درآمد شناسایی شده شرکت در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲،۶۴۸،۵۲۷ میلیون ریال است.
شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در آذر ماه مبلغ ۲,۹۸۵,۵۹۰میلیون ریال درآمد شناسایی کرده که اندکی از آبان ماه بیشتر است. بخشی از درآمد شناسایی شده درآذر ماه مربوط به تعدیل درآمدهای ماه‌های قبل بوده که در نتیجه تایید صورت وضعیت‌ها لحاظ و اعمال شده است. به علاوه ثبت فروش شارژ تلفن همراه به صورت ناخالص در درآمدها ثبت و قیمت تمام شده آن نیز در هزینه‌ها لحاظ می‌شود اما تاثیر بسزایی در سود هر سهم ندارد. این شرکت در آبان ماه مبلغ ۲,۹۵۷,۲۶۸ میلیون ریال و در مهرماه مبلغ ۲,۹۰۲,۶۲۲ میلیون ریال درآمد داشته است. همانطور که مشاهده می‌شود درآمد شرکت در سه ماه پاییز تقریبا مشابه بوده است و روند با ثبات شناسایی درآمد شرکت را به‌طور ماهانه خاطر نشان می‌کند. جمع درآمد سه ماه پاییز مبلغ ۸،۸۴۵،۴۸۰ میلیون ریال درآمد شناسایی کرده که میانگین ماهانه آن مبلغ ۲،۹۴۸،۴۹۳ میلیون ریال است. عمده درآمد شرکت از محل درآمد حاصل از ارائه خدمات کارتخوان و درآمد پین و اعتبار فروخته شده درگاه‌هاست.
با توجه به زمانبر بودن استخراج اطلاعات صورت وضعیت بانک‌ها و شاپرک و اپراتورها، اطلاعات به‌صورت برآوردی لحاظ شده و پس از نهایی شدن در گزارش‌های آتی افشا می‌شود.

کد خبر 444865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =