عاقبت سهامداران شستا بعد از بازگشایی/ پیش‌بینی بازار سرمایه

بازگشایی شستا بدون دامنه نوسان خواهد بود، اگر در روزهای مثبت بازار، این غول بورسی مجدد شروع به کار کند، این سهام مثبت خواهد شد.

صدای بورس- محبوبه قرمزچشمه؛ بیشتر سهامداران شستا، سال گذشته وارد بازار سرمایه شدند. اکنون مهمترین پرسش این است که شستا کی بازگشایی می‌شود؟ آیا شستا بعد از بازگشایی سودآور خواهد بود؟ آیا می‌تواند بورس را تکان دهد؟ زمان فروش این غول بورسی کی است؟ لیدر می‌شود؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با پیش‌بینی سهام شستا بعد از بازگشایی به صدای بورس گفت: بازگشایی این نماد بدون دامنه نوسان خواهد بود، به این معنی که می‌تواند در مثبت و منفی نوسان داشته باشد، پیش‌بینی این است که اگر در روزهای مثبت بازار این غول بورسی مجدد شروع به کار کند، این سهام مثبت خواهد شد.

وی در خصوص لیدری شستا بعد از بازگشایی گفت: بازگشایی شستا قاعدتا بر بازار سرمایه تاثیرگذار است، اما این نماد نمی‌تواند لیدر بازار شود، در بازار سرمایه بیشتر گروه فولادی‌ها، خودرویی‌ها و پالایشی‌ها لیدر هستند تا تک سهمی همچون شستا.


بیشتر بخوانید:

دو شرکت از زیرمجموعه شستا تا پایان سال بورسی می شوند


گروه‌های پیشرو بورسی

این کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با گروه‌های پیشرو بورسی گفت: گروه خودرو پیشتاز بازار سرمایه است دلیل آن نیز به عواملی همچون افزایش نرخ آزادسازی، اخبار توقف برجام، شرایط روانی مربوط است. علاوه بر این گروه، برخی از تک سهم‌ها نیز خوش آتیه هستند.

جذاب‌ترین بازار تا ۲ سال آینده

وی در ارتباط با آینده بازار سرمایه گفت: با دید بلندمدت از بین بازارهای مالی ارز، طلا، سکه، خودرو و مسکن در بلندمدت (یک تا دو سال) بهترین و جذاب‌ترین بازار، بازار سهام است.

خادمی در ارتباط با چرایی طولانی شدن بازگشایی شستا بعد از طی شدن مراحل اداری و درج در روزنامه رسمی، هر نماد بازگشایی می‌شود. اینکه گفته می‌شود، شستا به دنبال آن است که در زمان مثبت بازار، بازگشایی شود، در لایه بعدی است.

گفتنی است اگر افزایش سرمایه بیش از ۲۰۰ درصد باشد، نماد تا ثبت تغییرات سرمایه در روزنامه رسمی کشور متوقف می‌ماند و پس از درج در روزنامه،‌ نماد بازگشایی می‌شود.

کد خبر 444533

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =