چه میزان درآمد مالیاتی کسب کردیم؟

معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی گفت: در ۹ماهه ابتدای سال جاری ۸۲ هزار میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده و ۱۳۶ هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم وصول شد.

به گزارش صدای بورس، محمد مسیحی، معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی با اشاره به درآمدهای ۹ ماهه مالیاتی اظهار داشت:‌ در این مدت ۲۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است که سهم مالیات‌های مستقیم ۱۳۶ هزار میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده ۸۲ هزار میلیارد تومان است.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به جزئیات درآمد مالیات‌های مستقیم، گفت: ترکیب این وصولی‌ها نشان می‌دهد، اشخاص حقوقی در ۹ ماه امسال بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان مالیات پرداختند. همچنین از سوی مشاغل، حقوق بگیران و مستغلات ۴۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات وصول شد.

وی ادامه داد: در بخش مالیات بر ثروت که شامل ارث، سهام و املاک سایر موارد می‌شود نیز ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مالیات اخذ شد.


بیشتر بخوانید:

آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده؛ ۱۵ دی ماه


مسیحی در مورد ترکیب وصولی‌های مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: ۴ هزار میلیارد تومان ناشی از فرآروده‌های نفتی، ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مالیات شماره‌گذاری و نقل و انتقال خودرو دریافت شد. همچنین ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل فروش و مصرف دخانیات و مابقی که حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، متعلق به مالیات کالا و خدمات است.

این مقام مسئول تاکید کرد:‌ در ۹ ماه سال جاری وصولی مالیاتی ۶۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ رشد داشته و ۱۰۸ درصد نسبت به بودجه مصوب تحقق پیدا کرده است.

به گزارش فارس، رقم مصوب درآمدهای مالیاتی برای سال جاری در بودجه نیز ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مصوب شده که مسئولان مالیاتی معتقدند که این رقم محقق خواهد شد.

کد خبر 444272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =