افزایش جذابیت طلا، قیمت جهانی این فلز را بالا برد

در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا کاهش یافته و سبب افزایش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت اما در مسیر ثبت بدترین عملکرد سالانه شش سال گذشته قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به هزارو ۸۱۶ دلار و ۶۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۱۷ درصد افزایش به هزارو ۸۱۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در حالی که اقتصادهای جهان در حال ترمیم تاثیرات بحران کرونا هستند و تقاضا برای سرمایه‌گذاری امن در بازار طلا رو به کاهش است، قیمت طلا در سال جاری میلادی حدود ۴ درصد کاهش داشته و در مسیر بدترین عملکرد سالانه از سال ۲۰۱۵ تاکنون قرار دارد.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا دیروز از بالاترین رقم های یک ماه اخیر فاصله گرفت و این به تقویت نسبی بازار طلا کمک کرد.


بیشتر بخوانید:

افزایش مبتلایان به کرونا، طلا را تکان داد


در حالی که سرمایه‌گذاران بدون توجه به افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون در حال روی آوردن به ارزهای پرریسک هستند، شاخص ارزش دلار نیز از پایین‌ترین رقم یک ماه گذشته فاصله گرفته است. تقویت دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

دیروز آمارها نشان داد که با وجود شیوع سویه اومیکرون در آمریکا، میزان ادعاهای بیکاری در این کشور شاهد کاهش بوده است.

به گزارش تسنیم، در سایر بازارهای فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت پلاتین هم با ۰.۳ درصد رشد به ۹۶۳ دلار و ۹۲ سنت رسید. همچنین قیمت فلز پالادیوم با نیم درصد کاهش به ۱۹۵۶ دلار و ۴۲ سنت رسید.

کد خبر 443937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =