مجلس به سهامداران کمک می کند

رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز جلسات این هیات از روز یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: مجلس در زمینه حمایت از سهامداران بورسی، به دولت کمک خواهد کرد.

به گزارش صدای بورس، سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار، در گفت‌وگویی گفت: مجلس شورای اسلامی از ماه‌ها قبل برای حمایت از سهامداران، به مسئله بورس ورود کرده است.

وی افزود: یکی از کارهایی که پیگیر آن بودم، تحقیق و تفحص از تخلفات سازمان بورس بود. در شهریورماه سال ۹۹، حدود ۵۰نفر از نمایندگان، درخواست اول مجلس در این زمینه را امضا کردند. این درخواست، برای مدت‌ها بین کمیسیون اقتصادی و هیات رئیس مجلس در رفت‌وآمد بود تا اینکه در آبان ماه همان سال، در کمیسیون نهایی شده و به هیات رئیسه ارجاع داده شد.

موسوی لارگانی گفت: درخواست تحقیق و تفحص، حدود یک سال در هیات رئیسه مانده بود. تا اینکه با اصرار و پیگیری زیاد، در روز ۱۱ آبان ماه در صحن علنی مجلس مطرح شد و با رای بالای نمایندگان به تصویب رسید. این مصوبه پس از مشخص شدن اعضای هیات تحقیق و تفحص به دست ما رسید و اولین جلسه این هیات، روز یکشنبه در کمیسیون اقتصادی برگزار خواهد شد. به این ترتیب، فعالیت مجلس برای احصای فعالیت‌های سازمان بورس و تعدادی از حقوقی‌ها، دخالت‌های دولت و اطلاعات پنهانی نورچشمی‌ها که باعث دشوار شدن وضعیت سهامداران خرد شده‌اند، آغاز خواهد شد.


بیشتر بخوانید:


به گزارش اقتصاد آنلاین، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های مجلس برای جبران زیان سهامداران خرد اظهار کرد: مجلس نمی‌تواند به مسئله حمایت از سهامداران خرد ورود کند. زیرا اگر طرحی را ارائه کند که برای دولت هزینه‌زا محسوب شود، قطعا با مخالفت شورای نگهبان مواجه می‌شود. با این وجود، اگر دولت برنامه‌ای در این زمینه ارائه کند، مجلس قطعا آن را بررسی می‌کند.

موسوی در پایان با اشاره به این نکته که یکی از وعده‌های رییس جمهور، حل مشکلات و تعیین تکلیف سهامداران بورسی بود، گفت: دولت باید وارد بحث حمایت از سهامداران بورسی شود و مجلس هم در کنار دولت، به حل مشکلات سهامداران کمک خواهد کرد.

کد خبر 442717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =