۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
جان تازه طلای سیاه

به دنبال افزایش احتمال توقف برنامه قبلی تولیدکنندگان بزرگ مبنی بر افزایش تدریجی تولید نفت با توجه به کشف سویه جدید ویروس کرونا، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش داشت.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز یک درصد افزایش یافته بود، امروز هم با ۴۳ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد به ۷۳ دلار و ۹۱ سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا هم که دیروز ۲.۶ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۷۳ سنت معادل یک درصد جهش به ۷۰ دلار و ۶۸ سنت رسید.

روز جمعه و به دنبال نگرانی ها از بازگشت مقررات قرنطینه در نتیجه شیوع سویه اومیکرون در کشورهای مختلف جهان قیمت نفت شاهد کاهش حدودا ۱۲ درصدی بود.


بیشتر بخوانید:


سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام کرد اومیکرون ریسک بسیار افزایش موارد ابتلا را به شدت افزایش می دهد و از این رو چندین کشور جهان محدودیت های مسافرتی را تشدید کرده اند.

هنوز مشخص نیست که سویه جدید تا چه حد خطرناک است و آیا در برابر واکسن های فعلی مقاوم است یا نه. با توجه به نامشخص بودن چشم انداز تقاضا این احتمال افزایش یافته که گروه اوپک پلاس برنامه قبلی خود مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت را در ماه ژانویه به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش تسنیم، ویوک دار، تحلیلگر بانک کامنولث در این باره گفت، با توجه به شیوع سویه اومیکرون و آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک کشورهای مصرف کننده، ما فکر می کنیم گروه اوپک پلاس به سمت متوقف کردن افزایش تولید حرکت خواهد کرد.

کد خبر 442264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =