۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
با خیال راحت گاز مصرف کنید!

مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز از مصوبه هیئت وزیران در مورد تعرفه گاز خانگی می گوید.

به گزارش صدای بورس، نورموسوی، مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز تصریح کرد: باتوجه به استناد بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تعرفه گاز مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با مصرف در حد متعارف را باید رایگان حساب کنیم. بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران در خصوص تعرفه گاز بخش خانگی، جدول ۱۲ پلکانی برای تعرفه گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه هستند و از پله ۴ تا ۱۲ ، هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازبها اضافه می شود .

او در شبکه خبر گفت: در پله اول اگر مشترکان عضو کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی باشند، تعرفه گاز آنها رایگان و تعرفه گاز مابقی مشترکان بدون تغییر خواهد بود.

نورموسوی بیان کرد: در پله دوازدهم مبلغ هر مترمکعب گاز به ۱۹۹۵ تومان رسیده که نسبت به پله اول که ۴۸۳ تومان است حدود ۴ برابر تفاوت دارد.


بیشتر بخوانید: ارزش منفی پرتفوی سهام عدالت


او ادامه داد: در کشور ۵ اقلیم بندی داریم که بر اساس آن در اقلیم یک که سردترین منطقه کشور است، شرایط آسان تر در نظر گرفته شده است.

نورموسوی تصریح کرد: در اقلیم یک مشترکان تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند . تعرفه گاز در اقلیم ۲ تا ۴۵۰ مترمکعب مصرف و در اقلیم ۳ تا ۴۰۰ متر مکعب مصرف بدون تغییر خواهد ماند.

کد خبر 442070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =