سود سهام متوفیان محفوظ است

به گفته همتی سود «سهام عدالت به حساب مردم واریز نشده است» صحت ندارد.

به گزارش صدای بورس، احسان همتی در گفت‌وگویی مطرح کرد: اینکه می‌گویند" ۱۰ درصد از سود سهام عدالت باقی مانده و به حساب مردم واریز نشده " صحت ندارد. زیرا مبلغ اعلام شده، بسیار کمتر از ۱۰ درصد است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: سازمان از طریق مراجع حقوقی در راستای اخذ سود از شرکت مخابرات اقدام کرده است، زیرا براساس قانون، شرکت مخابرات مکلف است که مبالغ را به حساب سهامداران حداقل تا یک ماه آینده واریز کند.

وی افزود: اگر شرکت مخابرات نیز سود را به حساب سپرده گذاری واریز کند سود متوفیان نیز به طور کامل پرداخت خواهد شد، این به این معناست که سود این اشخاص محفوظ است.

به گزارش سنا، همتی گفت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته از سوی مسئولان بورسی، قرار شد طی دو مرحله، سود سهام عدالت به طور کامل به حساب سهامداران واریز شود که از این میزان, ۵۰ درصد اسفند سال گذشته و ۴۴ درصد دیگر در اواسط تیرماه امسال به حساب سهامداران واریز شد.

وی اضافه کرد: این که بیان شد تاکنون ۹۰ درصد سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شد به این معنا بود که ۹۰ درصد از شرکت‌هایی که سهامشان در پرتفوی سهامداران است مبلغ مورد نظر را به حساب سپرده گذاری پرداخت کردند که این شرکت نیز مطابق قانون سود را به حساب سهامداران واریز کرد و سهامداران در قید حیات بیش از ۹۴ درصد از سود را به صورت نقدی دریافت کردند و حدود ۴ درصد هم به صورت افزایش تعداد سهام سهامداران به آن‌ها پرداخت شده است.

کد خبر 442024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =