شکر در ثبات

واردات شکر در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه روندی کاهشی داشته که دلیل آن افزایش تولیدات داخلی چغندر قند است.

به گزارش صدای بورس، مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: کاهش 12 درصدی واردات شکر ناشی از افزایش تولید است که سهم داخلی کشور را در محصول چغندرقند نشان می دهد.

حجت براتعلی ادامه داد: در هشت ماه نخست امسال ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی از این رقم ۷۰ هزار تن بوده است.

وی گفت: تا بیستم آبان ماه، یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است اما نسبت به سال ۹۸، ۶۰ درصد رشد دارد.


بیشتر بخوانید:


مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از ۷۰۰ هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش‌بینی‌های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، براتعلی گفت: سطح عرضه‌ محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک می‌کند.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برنامه‌ریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمئن قرار دارد.

کد خبر 441966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =