۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
قیمت جهانی نفت صعودی شد

روز سه شنبه قیمت جهانی نفت تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به محدود شدن عرضه جهانی، از شروع ضعیفی که ابتدای معاملات داشت، بهبود پیدا کرد و افزایش یافت.

به گزارش صدای بورس، بهای معاملات نفت برنت ۶۱ سنت معادل ۰.۷۴ درصد افزایش یافت و به ۸۲ دلار و ۶۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۷ درصد افزایش، به ۸۱ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید.

تونی نونان، مدیر ارشد ریسک در شرکت میتسوبیشی در این باره گفت: در این سطح قیمتهای نفت، میزان عرضه افزایش پیدا خواهد کرد اما ممکن است شش ماه زمان ببرد و ذخایر بسیار کاهش پیدا کنند. سطح ذخایر بسیار پایین آمده و اگر زمستان بسیار سردتری داشته باشیم و اوپک همچنان به صورت تدریجی تولیدش را افزایش دهد، قیمت نفت بالاتر خواهد رفت.

منابع بازرگانی به رویترز گفتند: گرید نفتی روسیه که در آسیا برای بارگیری در ژانویه فروخته شد، بالاترین نرخ پریمیوم معاملات نقدی را در ۲۲ ماه گذشته داشت و تحت تاثیر تقاضای بالا و حاشیه سود مطلوب، برای چهارمین ماه متوالی افزایش پیدا کرد.


بیشتر بخوانید:


با این حال همچنان نگرانی‌هایی نسبت به متاثر شدن تقاضا بر اثر پاندمی کووید ۱۹ وجود دارد. اروپا بار دیگر به کانون ابتلا به کووید ۱۹ تبدیل شده است که باعث شده است بعضی از دولتهای اروپایی وضع مجدد قرنطینه را بررسی کنند. همزمان چین با بزرگترین موج شیوع واریانت دلتای کرونا مبارزه می کند.

در این بین، اوپک هفته گذشته پیش بینی خود از تقاضای جهانی برای نفت در سه ماهه چهارم امسال را به میزان ۳۳۰ هزار بشکه در روز نسبت به پیش بینی ماه گذشته کاهش داد و اعلام کرد قیمتهای انرژی به روند احیای اقتصادی از تبعات پاندمی کووید ۱۹ لطمه زده است.

شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی به شمار دکلهای حفاری نفت و گاز اضافه کردند. طبق گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی در هفته منتهی به ۱۲ نوامبر، شش حلقه افزایش یافت و به ۵۵۶ حلقه رسید که بالاترین میزان از آوریل سال ۲۰۲۰ است.

به گزارش ایسنا و بر اساس گزارش رویترز، شرکت مشاوره "ریستاد انرژی" پیش بینی کرد تولید نفت شیل آمریکا در دسامبر به سطح ۸.۶۸ میلیون بشکه در روز پیش از شیوع ویروس کرونا رشد خواهد کرد.

کد خبر 441536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =