جلوگیری از جولان دادن سوداگران

وزیر کشور مطرح کرد: کالاها به صورت سیستم توزیع مناسب عرضه شود تا کمبود اقلام اساسی مواجه نشویم.

به گزارش صدای بورس، وحیدی وزیر کشور در نشست استانداران سراسر کشور که امروز با حضور ۳۱ استاندار در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه مجموعه دولت در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم عزیز ایران اسلامی است، گفت: استانداران به عنوان نمانیدگان عالی دولت در استان ها باید با تمام ظرفیت نسبت به تحقق اهداف و ماموریت های دولت در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاسی تلاش کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه در کشور مشکل کمبود کالا نداریم، گفت: چالش اصلی نظام توزیع کالاها و خدمات در کشور احتکار است که در این عرصه استانداران باید با فعال کردن ظرفیت های نظارتی اجازه جولان به سوداگران و فعالان این عرصه را ندهند.

وی در این خصوص گفت: سیستم توزیع مناسب کالاها باید در استان های کشور با راهبری استانداران عملیاتی شود و این طور نباشد که در استان شاهد کمبود برخی اقلام اساسی باشیم.

به گزارش ایسنا، وحیدی تصریح کرد: استانداران باید با پیش بینی دقیق مسائل و نیازهای استان نسبت به تامین کالاها و مایحتاج عمومی استان اهتمام داشته باشند.

موضوع مسکن از دیگر محورهای مورد اشاره وحیدی در نشست امروز با استانداران بود و در این خصوص گفت: دولت بنا دارد سالی یک میلیون مسکن در اختیار متقاضیان این حوزه تامین کند و در این عرصه هم استانداران باید با شناسایی دقیق مکان ساخت مسکن و ضرورت های لازم در این حوزه نسبت به تحقق شعار ملی دولت سیزدهم کمک کنند.

وی اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی هم در جلسات مختلف هیات دولت نسبت به تفویض اختیارات لازم به استانداران در تحقق نهضت ملی مسکن اهتمام دارند و برای همین باید از این فرصت همدلی و همکاری استفاده بهینه در جهت تامین مسکن برای نیازمندان به عمل آورد.

کد خبر 441424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =