سازمان حسابرسی باید اصلاح شود

وزیر اقتصاد گفت: سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیرهای انحرافی را که موجب عملکرد های هزینه زا برای بخش های عمومی و دولتی شده است اصلاح کند.

به گزارش صدای بورس، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار رویکرد فعالانه تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی، در حیطه نهادهای بخش عمومی شد.

سید احسان خاندوزی در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حسابرسی ، با بیان اینکه متأسفانه در سنوات اخیر، شاهد بودیم، بیش از ۵۰ درصد گزارش های حسابرسی نهادهای عمومی و شرکت های دولتی، "مشروط" بوده اند افزود: وقتی شاهد تکرار مکرر این اتفاق هستیم، حتماً باید موضوع مورد مداقه جدی قرار گیرد.


بیشتر بخوانید:


وزیر اقتصاد گفت: انتشار این گزارش ها، تا کنون منجر به هیچ اصلاح رویه ای در شرکت های مذکور نشده است و این، مسئولیت امثال من را به عنوان رئیس مجمع عمومی برخی از این شرکت ها سنگین تر می کند.

خاندوزی با تاکید بر اینکه باید فرآیند های مولد ناکارآمدی ها بنحوی اصلاح شوند که مثلاً تا پنج سال دیگر، شرکت های بخش عمومی، عملکردی فعال تر و منزه تر، به لحاظ حسابرسی داشته باشند تصریح کرد: سازمان حسابرسی با فراز و نشیب هایی در عملکرد خود مواجه بوده اما کماکان یک برند قابل اتکاء و بسیار بیش از این، قابل ارتقاء محسوب می شود که امیدوارم در دولت جدید بتوانیم شاهد استفاده از این ظرفیت ها باشیم.

به گزارش تسنیم، وزیر اقتصاد همچنین تاکید کرد : سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیر های انحرافی را که موجب عملکرد های هزینه زا برای بخش های عمومی و دولتی شده است اصلاح کند.

کد خبر 441360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =