رئیسی: مشکلات کشور را نمی توان با توصیه حل کرد

رئیسی در جلسه شورای عالی فضای مجازی حادثه حمله به سامانه های هوشمند سوخت را درس عبرتی دانست تا هرچه سریع تر ضعف و کاستی ساختارها رفع شود.

به گزارش صدای بورس، رئیسی گفت: ضرورت دارد برای جلوگیری از حوادث مشابه، ضعف‌ها، قصورها و تقصیرهای احتمالی در حادثه اخیر شناسایی شود لذا این حادثه یک درس و عبرتی است که اگر ساختارها دچار کاستی و ضعفی است، حتماً باید برطرف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور اصلاح و تقویت ساختارهای موجود در حوزه فضای سایبری را ضروری دانست و تاکید کرد: با توصیه و هشدار، امنیت فضای سایبری تامین نمی شود و اصولا مشکلات کشور را نمی‌توان صرفا با توصیه حل کرد. توصیه بخشی از کار است اما در کنار آن وظیفه داریم اقداماتی انجام دهیم که برای مردم و جامعه اطمینان نسبی حاصل شود.

رئیسی افزود: مدیریت فضای سایبری موضوع فراقوه ای است و الزام سازمانی در این حوزه ضروری است. ضمن اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و سایر نهادها نیز وظیفه دارند از بروز این گونه حوادث جلوگیری کنند و این نیازمند اشراف جدی اطلاعاتی است.

رئیس جمهوری گفت: باید قرارگاهی وجود داشته باشد که بتواند به طور دائم وضعیت را رصد کند و بروز شود و در مقابل هجوم‌های احتمالی ایستادگی و آنها را دفع کند. در این رابطه انجام رزمایش ها و تمرینات مختلف برای شناسایی نقاط ضعف و مصون سازی در مقابل هجمه ها را ضروری می دانم. همچنین باید سیستم های جایگزین داشته باشیم که دستگاهها دچار مشکل نشوند.

کد خبر 441178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =