تهران کی بارانی می‌شود؟/ برودت هوا از کی شروع می‌شود؟/ جاده‌ها لغزنده خواهند بود؟

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال بارندگی تهران در روز پنج شنبه جاری خبر داد.

صدای بورس- محبوبه‌ قرمزچشمه؛ باران، آرزوی این روزهای کشاورزان خبر خوش هواشناسی برای آخر هفته است.

تهران کی بارانی می‌شود؟/ برودت هوا از کی شروع می‌شود؟/ جاده‌ها لغزنده خواهند بود؟
سامانه بارش از سه شنبه ۲۷ مهر
و از سمت شمال غرب ایران شروع می‌شود
صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ارتباط با پیش بینی وضع بارندگی در کشور به صدای بورس اظهار کرد: سامانه بارش از سه شنبه ۲۷ مهر و از سمت شمال غرب ایران شروع می‌شود، شاهد بارش‌های خفیف روی سواحل دریای خزر و استان مازندران خواهیم بود، در روز چهارشنبه ۲۸ مهر بارش های شدید در این مناطق خواهیم داشت.

وضع هوای تهران تا آخر هفته چگونه است؟

وی در ارتباط با پیش بینی وضع هوای تهران گفت: دمای امروز تهران بین ۱۶ تا ۲۷ درجه است. تفاوت دمای خاصی تا چهارشنبه نخواهیم داشت و وزش باد خوبی در طول هفته خواهیم داشت و این وزش باد مانع از آلودگی هوا خواهد شد.

پیش بینی بارندگی تهران

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: روز پنج شنبه ۲۹ مهر در تهران احتمال بارندگی داریم. بعد از بارندگی انتظار کاهش دما تا زیر ۱۰ درجه را داریم. برای هفته اول آبان به دلیل کاهش وزش باد و برودت هوا احتمال آلودگی هوا وجود دارد.

کاهش دمای هوا

ضیائیان گفت: از روز سه شنبه ۲۷ مهر برای شمال غرب کاهش دمای ۵تا ۱۰ درجه از آذربایجان ها یعنی از شمال غرب و غرب را خواهیم داشت. روزهای بعد، چهارشنبه ۲۸ مهر ، در بقیه استان ها کاهش دما به خصوص در نوار شمالی را شاهد خواهیم بود.

کوهنوردان مراقب باشند

وی افزود: پیش بینی می شود، اولین بارش های برف را در کوهستان طی روز پنج شنبه در ارتفاعات منتهی به استان های شمالی خواهیم داشت و کوهنوردان نسبت به این موضوع دقت کنند. چهارشنبه و پنج شنبه جاده های شمالی کشور لغزنده خواهند بود.

کد خبر 440069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =