افزایش وام مسکن روستای به ۲۰۰ میلیون تومان

نیکزاد گفت: پیشنهاد افزایش وام مسکن روستای به ۲۰۰ میلیون تومان ارائه شده است.

به گزارش صدای بورس، اکبر نیکزاد ، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه با صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: از سال ۸۴ تا امروز بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را نوسازی کرده است.

وی با بیان اینکه سال ۸۴ فقط ۷ درصد واحدهای مسکن روستایی در برابر زلزله مقاوم بود، افزود: امروز بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی در روستاهای کشور مقاوم‌سازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سال ۱۴۱۰ جشن مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را برگزار خواهیم کرد یادآور شد: بر اساس برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری را خواهد ساخت.


بیشتر بخوانید:


نیکزاد با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای مسکن با محوریت مردم انجام خواهد شد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قرار است وام مسکن روستایی چه میزان باشد، تصریح کرد: به دولت پیشنهاد داده‌ایم که وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

وی افزود: این پیشنهاد در جلسه آتی شورای عالی مسکن مطرح می‌شود که با توجه به علاقه رئیس جمهور به روستائیان با آن موافقت خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: سود وام ۲۰۰ میلیون تومانی ۵ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

به گزارش تسنیم، نیکزاد تاکید کرد: با افزایش سقف وام مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان شاهد تسریع در روند نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها خواهیم بود.

کد خبر 439735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =