۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
شاخص همچنان قرمزپوش

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۱۸ مهرماه، با کاهش بیش از ۱۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش صدای بورس، افت ۱۰هزار و ۴۲۲واحدی (۰.۷درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۵هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۴درصد افت کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۷۹۰میلیارد تومان رسید.

نمادهای فملی، فولاد، و همراه بیشترین تاثیر در افت شاخص کل بورس را به عهده داشتند.


بیشتر بخوانید:


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۴۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۷۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار و ۱۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد فسبزوار، فملی و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به شراز، شبریز و فپنتا معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پارس فولاد سبزوار معادل ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت شیراز با برتری ۲۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰میلیارد تومان بود.

شاخص همچنان قرمزپوش

کد خبر 439733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =