نشانه‌های جدید ابتلا به کرونا اعلام شد

گروهی از متخصصان می‌خواهند لیست رسمی علائم کووید از ۴ به ۷ افزایش یابد و علائم رایج آنفولانزای فصلی به مجموعه علائم کرونا اضافه شود.

محققان با بررسی صدها بیمار کرونایی می‌گویند ۳ علامت مشخص لرز،‌ دردهای عضلانی و بی‌اشتهایی باید به علائم اولیه کرونا اضافه شود.

کارشناسان بریتانیایی معتقدند که تاکنون ۴ نشانه اصلی برای ابتلا به بیماری کرونا در نظر گرفته شده بود که اکنون با ۳ نشانه اخیر علائم کرونا شامل ۷ مورد است.

گروهی از متخصصان می خواهند لیست رسمی علائم کووید از ۴ به ۷ افزایش یابد و علائم رایج آنفولانزای فصلی مانند لرز ، از دست دادن اشتها و دردهای عضلانی نیز به مجموعه علائم کرونا اضافه شود.


بیشتر بخوانید:


این یافته ها بر اساس بررسی های انجام شده داده های ۱,۱۵ میلیون نفر که آزمایش pcrشان مثبت بوده بدست آمده است.

پروفسور "پل الیوت" از محققان این پروژه در این باره گفت: تاکنون افرادی با ۴ علائم موجود باید خود را قرنطینه کرده و تا پایان بیماری منزوی می ماندند اما اکنون می دانیم افرادی که ۳ نشانه اخیر را نیز دارند باید به لیست افراد قرنطینه اضافه شوند. ما امیدواریم که این موارد بتواند به شناسایی سریعتر افراد آلوده در جامعه کمک کند.

به گزارش سلام نو، پروفسور "‌تیم اسپکتور" در این باره گفت:‌واکسن ها در برخی موارد افراد را به بیماری کرونای خفیف تری مبتلا می کنند که شبیه به سرماخوردگی است بنا براین بسیار مهم است که علائمی چون سرماخوردگی به عنوان علائم احتمالی ابتلا به کووید شناخته شود و افرادی که این علائم را دارند باید آزمایش pcr بدهند و بلافاصله خود را قرنطینه کنند.

کد خبر 439498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =